Čím jsme starší, tím zvyšujeme nároky na své pohodlí a komfort. Už nám nestačí gauč v pokoji kamaráda, ale chceme se dobře a pohodlně vyspat. Přesto však často trpíme na proleželé matraci a budíme se rozlámaní a bolaví. Není to ale vůbec nutné.

V produktivním věku potřebujeme být ráno fit a mít energii na všechny povinnosti, které nás čekají. Nevyspalí a unavení jen s vypětím všech sil zvládneme pracovní nároky, starost o rodinu, nákup, učení s dětmi do školy, setkání s přáteli nebo úklid svého domova. Bez dobrého spánku jsme bez energie, podráždění a jediné, na co dokážeme myslet, je to, jak si večer půjdeme lehnout. Ráno se ale vzbudíme snad ještě více unavení než večer a tax se stále motáme v začarovaném kolečku únavy a nedostatku spánku. Základem je kvalitní matrace 80×190 cm, která poskytne dostatečný prostor pro jednu osobu a zajistí pohodlí na odpočinek. Samozřejmě i s pohodlnou matrací se může stát, že se nám nebude dařit usnout, ale stane se nám to rozhodně mnohem méně častěji než když spíme na staré, proleželé matraci.

Ta stará nám totiž nenabídne dobrou oporu těla ve spánku a proto se budíme s bolavými zády a krční páteří. Jakmile si pořídíte novou matraci, už nemusíte hledat správnou polohu těla na spaní a různě se převalovat a kroutit, matrace si ji může pamatovat za vás díky paměťové pěně. Ta je prodejci oprávněně chválená a kupujícími žádaná, protože reaguje na tělesnou teplotu těla a stabilizuje ho v optimální poloze, respektuje přitom anatomické zóny, čímž je šetrná k tělesnému skeletu i svalstvu. Pokud chcete mít opravdu pohodlí, bude pro vás dobrá volba matrace 85×190 cm, která nabídne ještě více prostoru pro váš spánek.

Pořádně a dobře se vyspat je důležité pro naše zdraví, protože dlouhodobý nedostatek spánku nebo neustálé probouzení se kvůli nepohodlí nám zdraví negativně ovlivní a riskujeme chronické bolesti, migrény i zablokování krční nebo bederní páteře. Po dobře prospané noci se naopak vzbudíme s úsměvem a nabití energií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno