Je všeobecně známo, že oděvní průmysl znečišťuje a postupně likviduje životní prostředí. Proč myslet ekologicky a místo korporací podpořit malé podnikatele?

1. Ekologické hledisko

Zatímco velké oděvní firmy produkují velké množství odpadní vody, která je plná bělidel, změkčovačů a jiných chemických preparátů, malá firma je šetrná k životnímu prostředí. Mnohdy jsou to totiž ručně šité výrobky. Často u nich najdete výrobky z recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Také množství vyrobeného oblečení či módních doplňků je podstatně menší. Existuje také mnoho firem, které jsou založené přímo na ekologické výrobě. Proč totiž pro samotný zisk ničit přírodu ještě víc, když je i jiná možnost?

 

2. Originalita

Neotřelý a originální design se vždycky cení a v módní oblasti to platí o to víc. Chcete mít jistotu, že stejný kousek oblečení nebude mít nikdo ve vašem okolí? Nakupujte u malých firem! Je libo vtipné tričko s úžasným 3D potiskem, originální legíny, metalové oblečení, netradiční šaty nebo jedinečný doplněk?

3. Kvalita

Vzhledem k množství vyrobeného oblečení je jasné, že malovýroba bude kvalitnější. Výsledný kousek oblečení vám tedy vydrží déle krásný a neobnošený. Nemusíte se tedy bát investovat trochu vyšší částku. Váš nový kousek vám to zcela vynahradí. Výhodou pak také je, že většina výrobců šije z BIO bavlny a jiných 100% přírodních materiálů. Pokud chcete mít jistotu, že kvůli vašemu oblečení neutrpěla příroda ani žádné zvíře, hledejte označení „VEGAN“.

4. Česká ekonomika

Zakoupením výrobků od lokální firmy také podporujete české hospodářství. Ekonomika je totiž silně narušená asijským trhem, který sem dodává levné, avšak méně kvalitní oblečení. Téměř každá velká zahraniční značka má totiž továrny v rozvojových zemích, kde se oděvy vyrábí za zlomek ceny, za kterou se později na západě prodají.

A jak nakupujete oblečení vy? Raději u známých zahraničních značek nebo dáváte přednost originálním kouskům z českých dílen?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno