Mnoho z nás zapomíná na péči o oční okolí. Přitom je to první místo, kde se mohou objevit vrásky. Kromě toho vás mohou trápit i nepříjemné kruhy pod očima a i když nejste, tak vypadáte stále unaveně. Nepřidávejte si zbytečně věk a začněte se o oční okolí starat ještě dnes.

1) Každodenní odlíčení

Patříte-li k milovnicím líčení a nedovedete si představit začít svůj den bez kosmetického rituálu, nezapomínejte se také každý den odlíčit. Bez odlíčení byste rozhodně neměli chodit spát, protože právě v noci si vaše pleť a jemná pokožka obličeje i očního okolí potřebuje odpočinout. Odlíčenou pleť můžete ošetřit ještě pleťovým krémem, před spaním zvolte noční krém. Oční okolí ošetřete krémem nebo očním sérem.

2) Správná kosmetika

Vybírejte si kvalitní a ověřenou kosmetiku. U takové kosmetiky si budete jistí, že vás po ní nebudou pálit ani štípat oči. Je na místě investovat do svého zdraví a do upraveného vzhledu. Správně zvolená kosmetika pro péči o oční okolí vám může ubrat i několik let. Navíc vám ušetří finance v budoucnu, kdy budete řešit péči o zralou pleť.

3) Dostatek spánku

Pokud vás trápí kruhy pod očima, zašedlá a suchá pleť, zaměřte se také na zlepšení životního stylu. Na prvním místě by měl být dostatek spánku, a to ideálně mezi 8 až 9 hodinami. Snažte se chodit spát pravidelně v určitou hodinu. Pokud vám to práce a každodenní povinnosti dovolí, jděte do postele ideálně kolem 22 hodiny. Užijte si chvíli klidu u oblíbeného filmu nebo s knížkou a neponocujte. Již po prvních 14 dnech si můžete všimnout, že vaše pleť bude vypadat svěžejší a odpočatější.

4) Masáž očního okolí

Jednou týdně si dopřejte také pleťovou masku a následně si užijte masáž očního okolí. Pro svěží a hydratovanou pleť používejte intenzivní krém s vitamíny nebo vyzkoušejte komplexní péči o oční okolí s Retinolem, určenou přímo na noc. Vyzkoušejte také oční gymnastiku nebo se inspirujte v józe, která vás naučí, jak na přirozenou masáž.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno