Pantofle patří k nejpraktičtější letní obuvi. Jsou pohodlné, vypadají dobře a můžete je nosit ke každému outfitu. Na trhu se setkáte s množstvím různých provedení. Od minimalistických až k masívnějším. Přemýšlíte, že byste si jedny koupili, ale nejste si úplně jistí? Těchto 5 důvodů vás rozhodně přesvědčí.

Komfortní a pohodlná obuv

Když se podíváte na všechnu letní obuv, je jen málo pravděpodobné, že najdete něco pohodlnějšího a lepšího než pantofle. Zpravidla nemají podpatek, takže jsou komfortní a nic vás v nich nebolí. Jsou otevřené, díky čemuž se nohy nepotí. Plus vypadají stylově. Vhodné jsou ke každému letnímu outfitu. Obujte si je k šatům, sukním nebo šortkám.

V pantoflích dámských můžete projít dlouhé vzdálenosti. Klidně si je vezměte na procházku po městě nebo po pláži. Nezklamou vás ani při nakupování nebo dlouhém dnu v práci. Noze se umí skvěle přizpůsobit. Nedřou a nevyzouvají se.

Některé kousky mají podpatek. I přesto si však stále zachovávají vysoký komfort. Důvod je ten, že podpatek je plný a velký. V botách se dobře chodí. Noha má oporu a po čase nezačne bolet.

Desítky barev

U stylových dámských pantoflů si přijde na svoje úplně každý. Najdete je v desítkách až stovkách barevných provedení. Některé jsou jednobarevné, vhodné k jednoduchým outfitům. Jiné jsou výrazné a kombinují v sobě více barev.

Velmi zajímavé pantofle jsou ty, které mají podrážku a přezku jiné barvy. Zpravidla jde o podobné odstíny. Ty spolu dobře ladí a vytvářejí pěkný celek. Někdy se setkáte s úplně odlišnými barvami, jako například zelená a černá nebo žlutá a černá. Kontrast přitáhne pozornost, ale ne vždy se hodí.

Před nákupem se rozhodněte, jakou barvu hledáte. Celý proces si urychlíte a zjednodušíte. Nejlepší volbou je koupě dvou modelů. Jeden minimalistický v univerzální barvě. Například v černé, bílé nebo hnědé. Druhý výraznější, klidně ve více odstínech.

Zajímavé doplňky

Velké množství dámských pantoflů má propracované detaily a doplňky. K nim se řadí například kožešina. Ta je v dnešní době oblíbená. Tyto pantofle můžete nosit během běžných dní do města nebo jako náhradu za bačkory.

Oblíbeným doplňkem je mašle. Celý pantofel zvýrazní a do outfitu přinese hravost. Na léto jsou jako stvořené modely s květinami. Ty mohou být jedno nebo vícebarevné. Menší květy vypadají lépe než větší. Při chůzi nepřekážejí a snížíte riziko jejich odpadnutí.

Jinou možností jsou ještě potisky, nápisy nebo kamínky. Jeden výrazný nápis zaujme a přitáhne pozornost na nohy. Stejnou funkci mají kamínky.

Dámské elegantní pantofle jsou sice jednoduchou obuví, ale často kombinují různé detaily a doplňky. Vyberte si jedny i vy.

Vysoká odolnost

Většina pantoflů vám po koupi vydrží několik sezón nošení. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů. K velmi odolným se řadí korkové typy. Charakteristické jsou svojí tvrdostí. Není třeba se však bát. I přesto poskytují pohodlí a komfort.

Odolnost zaručuje i silnější přezka. Ta nohu dobře drží a zamezuje tomu, aby se vám pantofel vyzouval.

Skvělá cena

Při nákupu zjistíte, že tento typ bot není tak drahý jako například holínky, tenisky nebo lodičky. Za mnohé dáte jen pár eur. Díky tomu si můžete koupit více modelů v různých barvách.

Nízká cena však nevypovídá o špatné kvalitě. Právě naopak. Většina dámských pantoflů vám vydrží roky.

Shrnutí

K nejoblíbenější dámské letní obuvi se řadí pantofle. Jejich výhod je nespočetné množství. Jsou pohodlné, vypadají velmi dobře a na trhu se setkáte s vícerými provedeními. Některé jsou jednodušší, jiné složitější a zajímavější. Doplňte svůj šatník o novou obuv ještě dnes.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno