Micelární voda je jedničkou mezi přípravky k odličování a umí mnohem více, než si myslíte. Kromě toho, že se díky ní snadno a rychle zbavíte voděodolného make-upu, se stane vaším neocenitelným pomocníkem na dovolené a zvládá tónování i hydrataci pleti. Dali jsme pro vás dohromady všechny zásadní důvody, proč byste měla „micelárku“ co nejdříve vyzkoušet a udělat si na ni vlastní názor.

 

1. Kladivo na voděodolný make-up

Voděodolný make-up je prima jen do doby, než se ho snažíte zbavit. Naštěstí je zde micelární voda, která si s ním lehce poradí, aniž byste musela tvář drhnout. Funguje skvěle díky micelám – drobným shlukům molekul tenzidů. Z chemického hlediska je čištění efektivní pro dvojí afinitu. Lipofilní pól molekul absorbuje tuky, kožní maz a make-up, které následně setřete bavlněným tamponkem. Hydrofilní pól rovnou rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě.

 

2. Konečně důkladné čištění

Význam večerního odličování pleti většina žen nepodceňuje, ale poněkud se zapomíná na čištění ráno. Proč je ranní péče o pleť neméně důležitá? Důvodem je fakt, že se v noci tvoří kožní maz a z pleti se odlupují malé částečky odumřelé kůže, které pak brání v jejím dýchání. A právě s micelární vodou je očista mnohem důkladnější a oproti kohoutkové vodě osvěžující a bez rizika podráždění.

 

3. Je ohleduplná k citlivé pokožce

Při pohledu na běžnou čisticí kosmetiku nabudete dojmu, že vám výrobce servíruje chemický koktejl. Mnohé složky přitom vedou k podráždění kůže a rozhodně nejsou vhodné pro péči o citlivou pokožku. V případě micelární vody však čištění probíhá citlivě a s respektem k přirozenému pH kůže. Stačí si vybrat micelární vodu Sensibio H2O od Biodermy pro citlivou pokožku a máte po starostech.

 

4. Má hydratační efekt

Kůže obsahuje velké množství vody, která je nezbytná ke správnému fungování organismu. Problém nastává v momentě, kdy je jí nedostatek. Na dehydrataci se podílí kosmetické přípravky s nevhodným složením, ale také vnější vlivy (počasí, klimatizace…). Ale jak souvisí hydratace s micelární vodou? Micelárka Hydrabio H2O od Biodermy obsahuje micely se strukturou obdobnou jako fosfolipidy v buněčných membránách. Díky tomu přirozeně chrání hydrolipidický film a urychlují jeho obnovu v případě poškození.

 

5. Čištění pleti bez oplachování vodou

Kdo používá odličovací mléko, gel, olej nebo jiný běžný přípravek, musí si tvář po čištění opláchnout kohoutkovou vodou. Častým oplachováním dochází k porušení fosfolipidického filmu a snížení obranyschopnosti proti bakteriím a virům. A není tajemství, že voda z kohoutku kůži vysušuje a dráždí. Své o tom vědí především ženy s citlivou pletí. Ty, které objevily jedinečné vlastnosti micelární vody, si obličej oplachovat nemusí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno