Cena perel je závislá na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří jejich původ, druh a kvalita. Přihlíží se také ke tvaru a barevnosti perly. Přírodní divoké perly jsou nejvzácnějším zbožím a v běžné šperkařské produkci je najdete jen výjimečně.

Mnohem dostupnější jsou perly uměle kultivované. Nejde o žádnou tovární velkovýrobu. Do říčních škeblí se na speciálních farmách založí malé zrnko písku nebo perleťový korálek a mlžům jsou pak poskytovány ty nejlepší podmínky pro jejich růst a vývoj. Uměle pěstované sladkovodní perly jsou díky tomu mnohem větší, než jejich divocí prapředci, ale přitom stále zůstávají půvabným přírodním produktem. Říční perly od Buka Jewelery patří k těm nejkrásnějším a nekvalitnějším, které můžete na našem trhu pořídit.

 

Proč darovat perlu

Šperky z perel patří už po generace mezi oblíbené dárky pro ženy. A proč je tomu tak?

*Podle pověsti přinášejí darované perly štěstí. A toho přece není nikdy dost. A čím více perel, tím více štěstí. Mezi nejžádanější dárky díky tomu patří hlavně perlové náhrdelníky a náramky.

*Perly umí podtrhnout půvab každé ženy. Těm mladším jemně zvýrazní rysy, starším smažou z tváře únavu. Navíc perlové náušnice projasní tvář a propůjčí očím nevšední lesk.

401

*Spolu s perlou také darujeme svou úctu a uznání. Perlou nazýváme osoby, výroky nebo věci, kterých si nad jiné vážíme. A vhodný perlový dárek to umí říci za nás.

*Perlový šperk není vázán módními styly. Unosí ho elegantní dáma i dívka ve sportovním tričku. Dá se nosit do práce i ve volném čase. Prsten s perlou nebo perlový přívěsek proto rozhodně nezůstane nečinně ležet v šuplíku.

*Perly se hodí pro denní nošení. Nevadí jim pravidelný kontakt s pokožkou a případně chemikálie z jejich povrchu snadno odstraní voda nebo mýdlo.

Luxusní šperky z perel jsou nejenom krásné, ale také trvanlivé. Spolu s nimi darujete ženě i příslib nekonečného přátelství nebo lásky, které vydrží stejně dlouho, jako perly na jejích špercích. A to je vlastně další důvod, proč se vyplatí někomu darovat perly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno