Léto začíná a je na čase si připomenout, jak se starat o naše vlasy. Právě léto je obdobím, kdy dostávají pořádně zabrat. Negativně jejich vzhled ovlivňuje UV záření, chlorovaná nebo slaná voda, vítr i vlhký vzduch. Aby vaše vlasy zůstaly krásné, stačí dodržovat 5 základních pravidel péče.

 

Používejte posilující vlasovou kosmetiku

Vlasová kosmetika má zásadní vliv na zdraví vlasů. Je důležité, aby byla k vlasům šetrná a současně je dokázala chránit a vyživovat. Určitě se vyplácí používat levné šampony. Pokud chcete mít krásnou hřívu, vyplatí se vám investice do špičkové vlasové kosmetiky. Ceny jsou příjemné! Dokazuje to například vlasová kosmetika Nouvelle, která nabízí špičkové složení přípravků. Pro léto volte šampon s šetrným složením pro časté mytí. Doporučujeme Nouvelle Herb Shampoo, který je vhodný i pro citlivé vlasy, které dokonale hydratuje. Spolu s dalšími přípravky ho koupíte na www.puls.cz.

 

Snažte se vlasy krýt!

Strukturu i barvu vlasů dokáží negativně ovlivnit přímé sluneční paprsky. Snažte se před nimi vlasy chránit. Naučte se například nosit klobouk. K létu patří a zazáříte v něm na cestě do práce i na pláži.

 

Po každém koupání vlasy oplachujte

Chlorovaná, slaná i obyčejná voda z rybníku narušuje strukturu vlasů. Po každém koupání byste si měla vlasy opláchnout nejlépe čistou vodou.

 

Výživa pomocí olivového oleje

Sílu, lesk a jemnost vlasům dodá obyčejný olivový olej. Naneste si několik kapek na ruce a jemně olej vmasírujte do pokožky na hlavně a do vlasů. Olej se dostane až k vlasovým kořínků, vyživí je a vaše vlasy budou dokonale krásné. Masáž je dobré provádět jednou za dva dny.

 

Nepodceňujte česání

Pokud se budete koupat a budete si vlasy často mýt, budete muset vlasy často i česat. Pořiďte si na léto hřeben se širokými mezerami, který je zárukou snadného rozčesání. Na cesty se vám bude hodit praktický kartáč Tangle Teezer, který je dostupný v mnoha atraktivních barvách!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno