Právě z těchto důvodů se na scéně objevují moderní nástroje, pomůcky, materiály a technologie, které svým majitelům poskytují skutečně příjemnou odezvu bez zbytečné námahy. Do této kategorie nově spadají i tekuté tapety, jejichž potenciál se pozvolna dostává na světlo světa. Už jste je někdy viděli nebo je dokonce mají vaši přátelé?

Co to je tekutá tapeta?

Tekuté tapety jsou materiálem jako každý jiný, má své výhody i nevýhody. Zde však v drtivé většině převládají pozitivní vlastnosti. Jednou z největších předností tekutých tapet je jejich velice snadná aplikace. Vše probíhá za naprosto stejných postupů, jako to známe u tradičního štukování. Stačí vám k tomu speciální plastová škrabka, kterou seženete u prodejců tekutých tapet. Základ se tedy smíchá s předepsaným množstvím vody a ihned na to se natáhne na stěnu. Směs obsahuje bambusové lepidlo, které se postará o celkové vytvrdnutí. Délka životnosti je tradována na 20 let, výrobci deklarují i mnohem delší rozpětí.

Z čeho se tekuté tapety vyrábějí

Tekuté tapety se vyrábějí z bezpečných příměsí celulózy, bavlny a hedvábí. V žádném výrobku nenaleznete ani gram chemických ředidel, čímž jsou tekuté tapety šetrné k životnímu prostředí i ke zdraví všech obyvatel daných prostor. Jsou tedy více než vhodné i do dětských pokojů. Mezi další výhody jednoznačně patří antistatické vlastnosti a schopnost si po delší dobu uchovat stálou barvu. Díky tomu i po několika letech vypadají jako nové. Jen málo kdo by řekl, že přítomná bavlna snižuje náklady za vytápění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno