Úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o, svým zákazníkům doporučuje, aby si nechávali pravidelně čistit koberce a rozhodně nepodcenili stupeň znečištění. Toto doporučení se z největší části vztahuje na zákazníky, kteří mají své koberce v provozovnách s velkou frekvencí pohybu zákazníků nebo zaměstnanců.

Pokud se koberec nechá velmi silně znečistit, žádné úklidové firmě a ani nám se koberec již nepodaří zbavit veškerých nečistot. Pravidelné hloubkové strojové čištění a tepování koberců prodlouží Vašemu koberci jeho životnost.

Generální strojové čištění a tepování koberců  může být provedeno i jako nárazové zbavení koberce nečistot nebo jednorázové vyčištění. Strojové čištění koberců je založeno na metodě, která využívá kombinaci kotoučového stroje a vysoce výkonného průmyslového vysavače, který je osazen dvojitou turbínou.

Kotoučový stroj je osazen  vysokým šamponovacím kartáčem, jehož štětiny jsou měkké a mají výšku 12 cm. To zaručuje hloubkové proniknutí do struktury koberce a 100% výsledek čištění. Měkké štětiny šamponovacího kartáče nenaruší jeho vlákna. Většinu koberců čistíme následujícím způsobem.

Na koberec nanesou velmi účinnou chemii Bosch RTS, která pronikne hluboko do struktury koberce, nechají působit a poté pomocí kotoučového stroje kartáčují. Tato chemie je vhodná do potravinářského i zdravotnického průmyslu. Není na závadu ani domácímu zvířectvu.

Když je koberec vykartáčován, přichází na řadu vysoce výkonný 3-motorový vysavač se speciální štěrbinovou hubicí, která důkladně vysaje veškerou nečistotu a zbaví koberec vlhkosti. Strojovým čištění koberců zaručují nejkvalitnější čištění koberců a mohou ji prohlásit za nejúčinnější způsob, jak koberce dokonale vyčistit.

Vyčistit, nebo vyměnit koberec za nový?

Nově jsem si pronajal prostor pro svoji prodejnu v obchodním domě, kde mám koberec po minulém nájemci. Byl velmi znečištěný a já věděl, že bude potřeba koberec důkladně vyčistit nebo ta horší varianta – vyměnit.

01 Koberce 29

Výměna je dosti nákladná záležitost, když chcete krásný koberec, který vydrží takovou zátěž, jako provoz zákazníků. Také mi bylo jasné, že bude třeba čištění koberce provádět častěji, kvůli vysokému provozu a zanášení špíny z venku.

Potřeboval jsem firmu, s kterou se domluvím na dlouhodobé spolupráci a tak jsem se v sousedním obchodě zeptal zda s někým spolupracují a doporučili mi firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. čištění koberců Brno. Dali mi na ně kontakt a já už si dále vše řešil po svém. Dojeli zamnou zaměstnanci z této firmy, kteří s sebou přivezli dva stroje a roztok. Roztok aplikovali a po chvilce působení jej kartáčovali. Do vzduchu se dostala krásná vůně svěžesti, kterou vytvořil použitý roztok.

Zaměstnanci z A SERVISU mě také upozornili, že roztok je dezinfekční a díky němu jsou schopni odstranit i nežádoucí obyvatele – roztoče. Po té koberec vysáli a zbavili ho vlhkosti z roztoku a vytvořené pěny.

Díky vysátí byl koberec do druhého dne suchý a hlavně čistý bez jakýchkoliv nežádoucích fleků a skvrn. Domluvil jsem se s nimi i cyklu, kdy budou čištění koberců zajišťovat a ten pravidelně dodržují. Neměl jsem s nimi nikdy žádný problém a ani sousední prodejna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno