Třepí se vám konečky? Vaše vlasy se začaly nadměrně mastit? Ztrácejí svou sílu, jsou zplihlé a začínají se lámat? Nebo ještě hůře, začínají vám vypadávat? Nepodceňujte tyto varovné signály, vaše vlasy volají o pomoc. Naštěstí i pro vás existuje několik osvědčených rad, jak i velmi poškozeným vlasům rychle pomoci.

Intenzivní vlasový zábal

Poškozené vlasy potřebují v první řadě intenzivní výživu, kterou jim zajistí právě vhodný zábal. Nabízí se hned několik variant. Pokud máte problém se suchými vlasy, jemně do nich vmasírujte kvalitní olivový olej. Jsou-li vaše vlasy mastné, udělejte jim zábal z bílků – vyšlehejte z nich sníh. Zábal nechte působit cca 20 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Bylinkové oplachování

Bylinky dokáží pomoci při zdravotních řadě obtíží, problémy s vlasy nejsou výjimkou. Chcete-li mít lesklé vlasy, udělejte si výluh z kopřiv (do 2 litrů čisté vody ponořte asi 3 hrsti kopřiv) a nechte cca 24 hodin macerovat. Poté přeceďte a výluhem vlasy oplachujte třeba každý den. Skvělý je i výluh z listů ořešáku.

 stinging-nettle-474351_640

Kvalitní kosmetika

Aby byly vlasy krásné a zdravé, měla byste používat kvalitní kosmetiku, a to nejlépe přípravky od jedné značky. Naším tipem pro vás je vlasová kosmetika Nouvelle, kterou používají i profesionální kadeřníci.

Ostříhat

Pokud jsou vlasy slabé a máte problémy s třepením konečků, prospěje jim, když je zkrátíte. Navštívit můžete kadeřníka. Dobře uděláte, pokud si domů pořídíte kvalitní kadeřnické nůžky na vlasy a budete si každé 3 měsíce zastřihávat konečky sama.

Česání jako kámen úrazu

Věřte tomu, že na stavu vlasů se ve velké míře podepisuje to, jak se češete. Myslete proto na kvalitu vašeho hřebenu. Do dlouhé vlasy je lepší kartáč, na kratší zase klasický nebo kulatý hřeben.

comb-565912_640

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno