Rozhodli jste se pořídit si novou lednici, ale prostor ve vaší kuchyni je omezený? Pak je pro vás ideální volbou lednice s mrazákem. Místo dvou spotřebičů si stačí pořídit jeden a ušetřit tak nejen prostor, ale i peníze. Na co se při výběru lednice zaměřit?

 

Tip 1. Volně stojící nebo vestavná

Pokud vaši kuchyňskou linku teprve plánujete a chcete, aby lednice s mrazákem měla jednotný vzhled s dekorem vašich skříněk, pak zvolte vestavný typ. Spotřebiče se jednoduše schovají do korpusu skříňky, protože mají speciálně upravenou stěnu a otevírání. Naopak volně stojící typ lednice zvolte, pokud ji chcete mít oddělenou od kuchyňské linky nebo ji plánujete postavit mimo vaši kuchyň – lehce ji kdykoliv přemístíte.

Kombinovaná lednice s mrazákem dole Samsung RB37J501MWW

 

Tip 2. Spotřeba energie

V dnešní době je již na trhu široká nabídka lednic s mrazákem, které nejsou tolik energeticky náročné. Protože se jedná o spotřebič, který je v nepřetržitém provozu, vyplatí se připlatit si za tu nejúspornější energetickou třídu. Pořizovací cena může být u této třídy vyšší, ale návratnost bude díky nízké spotřebě jistá. Údaje o spotřebě jsou uvedeny na tzv. energetickém štítku. Na štítku je uvedena základní spotřeba v běžných podmínkách, proto také záleží, kam bude váš spotřebič umístěn. Z pohledu energetické náročnosti je totiž nevhodné, aby lednice stála kupříkladu u topení nebo na slunném místě.

 

Tip 3. Cena

Pro spoustu z nás je při nákupu klíčovým parametrem cena. Na trhu jsou dnes dostupné lednice s mrazákem s pořizovací cenou okolo 10 000 Kč a už v této cenové kategorii najdete lednice například s automatickým odmrazováním či nižší hlučností. Od hranice 10 000 Kč poměrně lehce pořídíte lednice úspornějších energetických tříd s mnoha dalšími užitečnými funkcemi. Pokud pořizujete nějaký luxusní designový kousek, zaměřte se spíše na cenovou kategorii od 20 000 Kč.

Kombinovaná lednice s mrazákem dole BOSCH KCE 40 AR 40

 

Tip 4. Umístění mrazáku

Lednici s mrazákem byste měli vybrat tak, aby bylo její používání pro vás co nejpraktičtější. Dle toho byste také měli zvolit umístění mrazáku. Nejčastější volbou bývá varianta s chladničkou v horní části a mrazákem v té spodní. Přeci jen do chladničky chodíte častěji, takže pokud zvolíte tuto kombinaci, budou ušetřena vaše záda.

 

Tip 5. Počet kompresorů

Lednice s mrazákem může mít jeden nebo dva kompresory. V případě lednice se dvěma kompresory máte možnost vypnout každou část zvlášť, což se může hodit při jejím čištění nebo v době, kdy mrazák nepotřebujete. Pokud nechcete, aby vás hluk kompresoru rušil, vybírejte z těch nejtišších typů, které mají hlučnost kolem 36 dB.

Závěrem doporučujeme objednávat zboží jen z ověřených e-shopů s dlouhodobou tradicí, transparentními podmínkami a zajištěným servisem. U takto rozměrných kousků se může hodit i informace o vynášce do patra nebo zapojení na místě. Případně také o odvozu starého spotřebiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno