Vstupní dveře jsou dost na očích. Každý den do nich vcházíte vy sami, každá vaše návštěva jimi projde. Je to vstupní brána do vašeho „hradu“. Proto musí vchodové dveře splňovat požadavky bezpečnostní i designové. V tomto článku se podíváme na 5 témat, která byste si měli před výběrem nových vstupních dveří prověřit. Když si všechny zodpovíte, pořídíte si kvalitní vchodové dveře podle svých představ.

 

1. Z jakého materiálu dveře budou

Do rodinného domu se hodí dveře z kvalitního plastu, případně i s menším dekorativním prosklením. Navíc plastové dveře v dekoru dřeva na první pohled nerozeznáte od dřevěných. Můžete vybrat také velmi odolné hliníkové dveře, ale tady si dost připlatíte. Hliníkové vchodové dveře se nejvíce hodí do moderních minimalistických domů. Asi nejméně praktickou variantou jsou dřevěné dveře, a to kvůli jejich náročné údržbě v kombinaci s vysokou cenou. Když však někdo tíhne ke dřevu i přes tyto nevýhody, dřevěné dveře jsou také varianta. Z jakého materiálu chcete dveře vy?

 

2. S odborníkem proberte parametry dveří

Vchodové dveře mají spoustu volitelných parametrů, kterým nerozumí každý. Proto by vám seriózní firma měla dát k dispozici odborníka, se kterým vše důkladně proberete. Budete řešit umístění a rozměry dveří, materiál, design, bezpečnostní třídu dveří, zvukotěsnost a protipožární odolnost, příslušenství a samozřejmě váš rozpočet. Z toho všeho by měly vyjít vaše optimální dveře.

 

3. Ať dveře ladí se zbytkem domu

Design, materiál a barva dveří jsou důležité i pro vzhled domu. Obecně platí, že dům zvenku nejlépe vypadá, když se zkombinují dvě až tři barvy. Hlavní barva je barva fasády, doplňková barva pak je barva právě vchodových dveří, případně garážových vrat, oken a stínící techniky apod. Ideální je, když se jedná o kontrastní barvu vzhledem k barvě hlavní. Vybírejte tedy i s estetickým cítěním, přizvěte k rozhodování o designu a barvě „ženský element“ nebo se poraďte s kamarádem, který má estetické cítění.

 

4. Vyberte kvalitní dveře alespoň ve 3. bezpečnostní třídě

Podle statistik téměř 50 % vloupání proběhne přes vchodové dveře. I když doma nemáte nic cenného, už jen pocit, že se vám někdo cizí procházel po domě, je dost nepříjemný. Myslete tedy při výběru vchodových dveří i na jejich bezpečnostní parametry. Ať mají vaše nové dveře alespoň 3. bezpečnostní třídu! Nezapomeňte také na bezpečnostní kování a zámek, pro větší pocit bezpečí lze přidat i přídavný zámek nebo řetízek.

Tip: Pro více informací o základní bezpečnosti dveří si přečtěte článek: Dveře jako základ bezpečného bydlení.

 

5. Vyberte spolehlivého dodavatele

U vstupních dveří, tak jako u dalšího zboží, nejde jen o nejnižší cenu. Oslovte více firem a vyberte si tu, kde se k vám budou i nejlépe chovat. Zapojte svůj instinkt. Určitě je lepší nakupovat u těch, kteří kromě internetových stránek provozují i kamenné prodejny, kde by mělo být samozřejmostí odborné poradenství a na konci pak máte i místo, kde řešit servis nebo případné reklamace dveří.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno