Lidé si jsou často vědomi toho, že by u jiného dodavatele mohli dostat výhodnější cenovou nabídku, ale z různých důvodů se bojí přejít. Mají strach o férovost jednání menších firem a obvykle se bojí hlavně formalit spojených s přechodem k někomu jinému. Obě dvě starosti jsou přitom zcela zbytečné.

Menší dodavatelé energií jsou zpravidla daleko férovější a flexibilnější než ti velcí. Svých zákazníků si doopravdy váží a starají se o ně, snaží se jim nabídnout perfektní služby a levný plyn i elektřinu. Navíc ani na první pohled malý dodavatel ve skutečnosti nemusí být až tak bezvýznamný. Možná není tolik známý v rámci ČR, ale třeba za sebou má silnou mezinárodní základnu. To je přesně případ společnosti Epet, za níž stojí skupina EP Infrastructure.

 

Co všechno je tedy potřeba při změně dodavatele zajistit?

Podmínky se samozřejmě liší dle konkrétního dodavatele, přesněji řečeno podle toho nového, k němuž přecházíte. Ve velké většině případů vám ale tento nový dodavatel s veškerými formalitami pomůže. Obvykle stačí podepsat smlouvu a udělit jim plnou moc, aby mohli jednat vaším jménem, a oni za vás celou věc vyřídí.

Nemusíte fyzicky nikam chodit, stačí si vytisknout patřičné dokumenty z internetu, vyplnit je, poslat a levná elektřina i plyn mohou být vaše. Některé společnosti fungují také tak, že přímo pošlou svého zástupce k vám domů. Oni přijedou za vámi, ne vy za nimi.

 

Elektroměr se nemění

I při přechodu k jinému dodavateli si necháváte svůj původní elektroměr. Fyzicky se vůbec nic nemění, dodávka elektřiny pokračuje bez přerušení. Jen je vhodné v den změny nahlásit stav elektroměru svému původnímu dodavateli. Tím veškeré povinnosti končí.

Jak vidíte, přechod k jinému dodavateli je jednoduchou záležitostí a není důvod se jej bát. Proč to nezkusit, když vám nabídnou úsporu několika tisíc korun ročně? Zklamaní určitě nebudete. Více informací najdete přímo na https://www.epet.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno