Sněhule dítěti na zimu rozhodně nestačí. Když zůstaneme u mladších, předškolních dětí, obvykle budeme potřebovat minimálně čtvery boty.

 

Zapomeňte na celoročky – na zimu vhodné nejsou

Velice často se u modelů bot pro děti setkáváme s označením „celoročky“. Pro zimu vhodné nejsou. Nemají dostatečné zateplení. Řadu rodičů to napadne dohnat teplými ponožkami, což nemusí stačit. Boty jsou málokdy voděodolné, a tak nejsou vhodné ani do sněhu či sněhové brečky. Tyto boty dítěti pořizujte pro jarní a podzimní měsíce. Někdy je užijete i během chladných letních a deštivých dní, případně v zimě do auta, kde by bylo dítěti v zimních botách horko.

 

Sněhule jsou základ, ale nechodí se v nich nejlépe

Pod názvem sněhule se dnes ukrývá celá škála zimních bot. Ne všechny lze za ně pokládat. Sněhule jsou teplé vysoké boty s podrážkou, která neklouže. Měly by se dítěti vejít pod kalhoty, nebo mít doplňky, které je zajistí ve vrchní části proti pronikání sněhu. Určitě musí být nepromokavé.

Sněhule jsou boty pro hrátky ve sněhu. U delších procházek neobstojí. Tady je lepší volit boty trekkingového střihu, pro zimu opět se zateplením. I je často najdete pod názvem sněhule. Jsou však více uzpůsobeny zdravé chůzi. Opět musí být nepromokavé, zateplené a nesmí klouzat. U dívek lze tento styl nahradit o další model – standardní dívčí pohodlné kozačky.

 

Botičky pro slavnostní chvíle k zimě patří

Obvykle se ani v zimě nevyhnete běžným polobotkám. Nebudou určeny na ven, ale k slavnostnějším outfitům na různé večírky, či k vánočnímu stolu. Jsou sice částečně zbytné, pokud však chcete dítě pro tyto události skutečně hezky obléct a nepokazit to pantoflemi či kozačkami na ven, budete je potřebovat.

 

Sportujete s dítětem? Bude to chtít tenisky

Kdo si s dítětem zajde i v zimě na různé sportovní aktivity, obvykle do tělocvičny, nevyhne se teniskám. Dětské tanečky, jóga pro maminky a děti, gymnastika – na to vše potřebuje vaše dítě sportovní obuv. Obvykle tenisky, případně jinou, která je pro tyto pohybové aktivity doporučována.

 

Jedny pantofle většinou nestačí

Nakonec nelze zapomenout na pantofle. Pokud již vaše dítě chodí do školky ev. do školy, potřebuje hned dvoje. Jedny na doma a jedny mimo dům. Pro zimu volte teplejší. Mohou být zateplené fleecem nebo kožešinkou. Pokud máte doma přetopeno, zůstaňte u klasických bez zateplení.

 

Bot jako na celý rok

Jak vidíte, aktivním dětem nebudou na zimu stačit ani čtvery boty. E-shopů s dětskou obuví přibývá, sortiment je však obvykle omezen, chybí potřebné velikosti, nebo se obchůdek zaměřuje jenom na některou značku. Největší výběr dětských bot na jednom místě nabízí e-shop https://www.eobuv.cz/detske.html. Najdete zde dětské boty pro nejmenší děti i pro juniory. E-shop potěší i ty, kdo chtějí dětem dopřát ty nejlepší značky obuvi – právě zde je najdete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno