Naše pocity radosti, pohody a štěstí lze cíleně posilovat. Platí přitom, že to, kam směřujeme naši pozornost, to ve svém životě posilujeme. Naše myšlenky, tělo a pocity představují jeden propojený systém. V tomto článku se dozvíte několik jednoduchých tipů, které můžete vyzkoušet pro zlepšení prožívání svého života.

Zaměřte svou pozornost na řešení

Přemýšlíte o tom, co nefunguje? Co vám nejde? Nebo co všechno vám vadí? V takovém případě zpravidla zvyšujete svůj stres a zhoršujete své nepříjemné pocity. Pokud věci děláte stále stejným způsobem, budete dostávat stále stejný výsledek.

Pokud ale chcete svůj problém opravdu vyřešit, je důležité přestat pátrat po příčině, proč něco nejde a co všechno je špatně. Místo toho si položte jednoduchou otázku. Co chcete místo toho, co nechcete? Následně si tento cíl co nejvíce zkonkretizujte.

TIP: Zúčastněte se prakticky zaměřeného kurzu koučinku a udělejte další krok pro váš osobní rozvoj. 

Pohyb je důležitý

Pokud naše tělo nedostává dostatek pohybu, má náš mozek tendenci degenerovat. Myslete na to, že náš mozek se vždy vyvíjel při pohybu těla. Na celodenní sezení u počítače proto evolučně nejsme uzpůsobeni.

Pokud se zaměříme na pravidelnou fyzickou aktivitu, bude docházet ke stimulaci proteinů, které podporují vzájemné propojení neuronů. Zároveň se tímto způsobem zvyšuje zásobení mozku glukózou a kyslíkem a dochází k odbourávání toxických elektronů.

Choďte do přírody

V našem těle je stejný mozek, jako byl v těle pračlověka. Takový pračlověk ale narozdíl od nás prožil většinu svého života v přírodě. Vnímal ji, dýchal čerstvý vzduch a viděl tekoucí vodu. Jsme zkrátka a jednoduše součástí přírody a přírodu proto ke svému životu potřebujeme.

Dýchejte do břicha

Při dýchání se zaměřujte na správnou techniku. Abyste svému tělu dodali dostatek kyslíku a uvolnili vnitřní napětí, zaměřte se na hluboký dech, který směřuje do celé plochy břicha, hrudníku a pod klíčky. Pokud dýcháte správně, neměly by se vám zvedat ramena.

Vstaňte dříve

Zkuste zabránit tomu, abyste už od rána byli ve stresu z pronikavého budíku a spěchu do práce. Místo toho vstaňte ráno vědomě o půl hodiny dříve. Díky tomu se vaše tělo bude moct probouzet pomalu a plynule a vy budete moct do svého života zařadit takový malý otevírací rituál. Krásné ráno významně zvyšuje pravděpodobnost krásného zbytku celého dne.

Více informací ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno