Vlastní fotografie vyženou z kalendáře nudu. Aby vypadal jak z dílny profesionálního grafika, dejte fotkám společné téma a vyberte vhodný motiv kalendáře.

Kolikátého je? Kdo má zrovna svátek? Kolik volna je třeba na Vánoce? Kalendář zkrátka nesmí chybět v žádné kanceláři ani domácnosti. Na málokteré místo se díváte tak často, a proto je právě fotokalendář nejlepší volbou, kam umístit fotky.

1. Vyberte téma

Každý pes jiná ves není styl, který chcete v kalendáři držet. Zamyslete se proto, co budou mít fotografie společného. Můžete se zaměřit na rodinné fotky (nebo pro babičky třeba jen fotky vnoučat), poslední dovolenou, přírodu i domácího mazlíčka. Důležité je, aby vás téma těšilo.

2. Zvolte formát

Chcete nástěnný, kuchyňský či stolní kalendář? Nebo snad kapesní? Rozhodněte se, jaký formát zvolíte. Posléze mu přizpůsobte typ a počet fotografií.

3. Projděte galerii

Dejte si do složky veškeré fotky, které vás zaujmou. Zatím nepočítejte, kolik jich je. Další den vyřaďte méně kvalitní fotky, do kalendáře chcete jen ty nejlepší. Postupně výběr zužujte, až se dostanete na daný počet.

4. Fotky seřaďte

Zbývá už jen přiřazení fotografií k daným týdnům či měsícům. Fotky by na sebe měly navazovat a třeba i vytvářet příběh. Nebo se můžou vztahovat k ročnímu období či důležité události. Kalendář ani nemusí začínat v lednu, ať je klidně od září do srpna nebo jakkoliv se vám zlíbí.

5. Objednejte kalendář

Nyní už máte představu, co chcete, a máte vybrané fotky. Zbývá už jen přejít na web, zadat zvolený formát a vybrat si jeden z nabízených motivů. Úplně posledním krokem je kalendář převzít, a udělat si tak radost – jen s minimem vynaloženého úsilí.

TIP: Vyznačte si důležité události

Zalíbil se vám rozkládací kalendář s možností zaznamenat vlastní události jako narozeniny a důležité akce? Takový kalendář působí osobně, a hlavně – už nikdy na nic nezapomenete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno