Mít se rád a být narcisem nebo sobcem, to jsou zcela odlišné pojmy. Láska je o dávání a přijímání a pokud se nedostává péče, pozornosti a sympatie sobě samé, s největší pravděpodobností toho nebudeš schopná ani k lidem kolem tebe. Určitě si už slyšela starou pravdu, že když nemilujeme sami sebe, nemůžeme milovat ani ostatní. Láska kvete, pokud ji dáváme jiným, ale vždy začíná u slovíčka “já”. My jediní jsme zodpovědní za náš život, volby a skutky, proto nemáme žádné právo být k sobě lhostejní. Proto ti přinášíme přesně 7 důvodů, proč je tak důležité milovat samu sebe.

1. Pokud miluješ sebe samu, akceptuješ se

Pokud perfektně znáš své klady i zápory, to neznamená, že by si měla být s nimi spokojená. Mít se ráda totiž neznamená, že by ses měla přestat zlepšovat. Mělo by ti to pomoci uvědomit si, že si originální svými vlastnostmi, kvalitami a možnostmi. Tím získáš potřebnou důvěru v sebe samu a budeš akceptovat svou osobnost, zjistíš, že nemáš potřebu se na někomu podobat či porovnávat s ostatními. To je ten nejsilnější a nejvíce inspirující pocit vůbec.

2. Dodá ti to sebedůvěru a uznání

My všechny milujeme sebevědomé a charismatické lidí. Soucit je také důležitý, ale když si lidé potřebují s někým promluvit, obvykle vyhledávají silného a spolehlivého člověka. Lidé, kteří se mají rádi, s větší pravděpodobností mají také lepší práci, povýšení či více přátel a obdivovatelů.

3. vyhneš se výčitkám svědomí

Výčitky, lítost a pocit studu jsou ty nejhorší pocity, jaké může člověk zažít. Mít ráda sama sebe znamená být méně úzkostná, smutná a s menší tendencí ke stresu.

4. Budeš krásnější

Je to opravdu jednoduché. Namísto trápení se svými slabostmi a nedokonalostmi se soustřeď na své silné stránky. Každá z nás na sobě najde nějaké nedostatky, ale některé věci změnit nemůžeme a proto by nás neměli ani trápit. Například – si nižšího vzrůstu a k tomu nemáš ráda podpatky? No a co! Určitě máš krásnou postavu, oči, či úsměv. Všímej si těchto plusů a uvidíš, že tvá výška ti najednou přestane úplně vadit.

5. Je více pravděpodobné, že budeš mít lepší rodinný život

Pokud se máš ráda, určitě víš, co si zasloužíš – v tom případě s sebou určitě nenecháš špatně zacházet. Tento postoj je velmi důležitý pro zdravý rodinný život.

6. … a šťastnější děti

Děti se vždy snaží kopírovat chování, vystupování a názory rodičů .. Vlastně téměř vše. Schopnost milovat je jednou z nejdůležitějších věcí, které by si měly děti osvojit. No bude to nemožné, pokud to u svých rodičů neuvidí – proto pokud se máš ráda, stáváš se prospěšným příkladem pro své děti. Výzkumy také dokázaly, že úspěch a štěstí dítěte ve velké míře závisí na zkušenostech a zážitcích z dětství. Tak nezapomeň, že pokud chceš svoje děťátka naučit, aby se měli rádi, musíš začít od sebe.

7. Tvůj život se změní … k lepšímu

Pokud se zamilujeme, všechno kolem nás se stává mnohem krásnějším či kouzelnější a zamilovat se do sebe samé není žádnou výjimkou. Umožní ti to dívat se na věci, lidi a život z jiné, lepší perspektivy. Vše se zakládá pouze na tvém vnímání, a tak se můžeš rozhodnout, zda sebe a celý svět mít ráda budeš nebo nebudeš.

Sebeláska” z tebe může udělat lepšího člověka. Může ti zlepšit psychický, fyzický a emocionální stav. Tak to zkus a uvidíš, jak si tím přitáhneš do života více příjemných lidí a krásných situací.

Tak co, přesvědčil tě tento seznam důvodů, proč milovat samu sebe?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno