Oči se nejčastěji namůžou při dlouhé práci s počítačem, ale i v kanceláři s umělým osvětlením, nebo v místech s mnoha barvami. Důsledkem je nepříjemné pálení a často i suchost očí. Pokud i tebe trápí unavené oči, dopřej jim relax. Vyzkoušej  domácí obklady na unavené oči nebo masáž očí.To vše najdeš v tomto článku.

Připrav si v pohodlí domova jednoduché obklady na oči:

1. Obklady z fenyklu

Zalej dvě čajové lžičky rozmačkaných fenyklových semínek se čtvrt litrem vody a nech deset minut louhovat. Do vychladlého odvaru namoč vatový tampon a přilož ho na zavřené víčko.

2. Chladivý obklad

Dej malý ručníček na chvíli pod tekoucí studenou vodu a přilož si ho na bolavé oči. Nenech ho působit déle než pět minut.

3. Petrželový obklad

Petrželku nech několik hodin louhovat a vodou si propláchni oči. Odvar můžeš použít i na obklady, které zmírňují otoky očí.

4. Čajový obklad s heřmánkem

Čajové sáčky s heřmánkem zalej horkou vodou a nech trošku vychladnout. Potom sáčky na očích nech působit 5 až 10 minut. Na další obklad použij vždy nové pytlíky! Navíc si vedle relaxování vypiješ heřmánkový čaj.

5. Obklad ze šalvěje

Pytlíčky se sušenou šalvějí vylouhuj v horké vodě asi 15 minut. Pak si je přilož na oči, nech působit 5 až 10 minut.

6. Okurky

Plátky chlazené okurky si polož na oči. Posaď se do pohodlného křesla, měj hlavu vzhůru nad tělem, protože taková poloha snižuje průtok krve do očí a snížíš si otok.

okurkový-obklad

Pokud na odvary nemáš čas, použij alespoň své ruce:

Relax očí: Poklepávaj jemně konečky prstů kolem očí.

Masáž očí: Bříšky prstů si začni pomalými krouživými pohyby masírovat oční bulvy. Dávej velký pozor! Potom střídavě pohybuj prsty shora dolů a zdola nahoru. Opakuj šestkrát. Pak očima desetkrát silně zamhuř a odpočiň si.

Na uklidnění očí: Přikryj si oči dlaněmi, aby se do nich nedostalo světlo. Pak na okamžik otevři a zavři víčka. Znovu vytvoř rukama jakousi tmavou jeskyňku a nech oči odpočinout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno