Základem je výhodnost

Co je u půjčky skutečně tím nejdůležitějším? Není to nic jiného, než celková výhodnost. Zde sledujte kromě výše úrokové sazby také sazbu RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů, ve které je zahrnuté skutečně všechno, co vaši půjčku zdražuje. Konkrétně potom:

·         Samotný úrok

·         Poplatky

·         Pojištění a jiné platby

 

Pozor na podmínky získání

Ne vždy je vše takové, jak konkrétní poskytovatel uvádí. Nedejte vždy jenom na jeho reklamu, ale prostudujte si vždy konkrétní podmínky získání. Pokud je vaším cílem půjčka pro dlužníky, mělo by být jasné, že nebudou kontrolovány bankovní ani nebankovní registry, stejně jako nebudou zjišťovány exekuce, stejně jako nebudou zjišťovány ani vaše případné insolvence. Jednoduše by finanční minulost měla být pro poskytovatele peněz naprosté tabu.

 

Zjistěte, kolik peněz můžete získat

Když si žádáte o půjčku, vždy je třeba vědět, kolik peněz přesně požadovat. A tomu by měla odpovídat také nabídka konkrétního poskytovatele. Zde je důležité myslet na to, zda takovou sumu skutečně dostanete. Například u mikropůjček jsou ty největší půjčky dostupné až stávajícím klientům, kteří měli několik menších úvěrů bez problémů splacených. Navíc je třeba říci i to, že není dobrou volbou brát si sumu vyšší. Je sice lákavé na ni dosáhnout, ale na druhou stranu vždy pamatujte na fakt, že čím více peněz máte, tím více i přeplatíte.

 

Na co lze peníze využít?

Další z našich tipů se týká možnosti využití peněz. Pokud je to půjčka neúčelová, je to jenom na vás. Do této skupiny se dnes řadí většina půjček. Jak bankovní, tak třeba i rychlé nebankovní půjčky. Pokud jde o účelový úvěr, je třeba si zjistit, zda je možné peníze utratit skutečně na ten účel, který sami zamýšlíte. Pokud ano, není ani s takovým typem úvěru jakýkoliv konkrétní problém. Dnes i účelové půjčky nabízejí řadu možností využití. Třeba od investic do domácnosti, po financování koníčků, až po oblasti, do které se řadí třeba relaxace, stejně jako i odpočinek, nebo také oblast estetické krásy, nebo cestování.

 

Reference poskytovatele

I ty jsou při výběru té správné půjčky velmi důležité. Jedině tak máte jistotu, že nenaletíte jakémukoliv podvodníkovi. Jak zjistit, že si berete peníze u skutečně bezproblémové nebankovní společnosti, nebo u solventní soukromé osoby? Je několik znaků, které je dobré sledovat. O co jde konkrétně a co je poměrně dobrým charakteristickým znakem, jak můžete poznat případné problémy a to, že s poskytovatelem není něco v pořádku?

·         Dostupnost kontaktních údajů

·         Případné poplatky hrazené předem

·         Recenze na internetu

 

Seznamte se s rychlostí vyřízení

Když chcete půjčku, je více než jasné, že na ni můžete poměrně výrazně spěchat. V takovém případě je dobré hledat takové společnosti, které mají k dispozici produkt, kterým je třeba půjčka ještě dnes. Ti nejlepší poskytovatelé zvládnou vyřízení i za několik málo minut. Půjčkám, kde naopak budete muset čekat i několik dní, nebo snad týdnů, se raději vyhněte. Zvláště ve chvílích, kdy na peníze skutečně spěcháte a takto velké prodlení vám může přivodit další komplikace.

 

Budoucí výhody

Poslední naše rada se týká možných budoucích výhod, které u konkrétní půjčky získáte. Budeme-li konkrétnější, může se jednat třeba o možnost zvyšovat nebo snižovat splátku, stejně jako může jít o možnost spojenou s plnohodnotným opuštěním. Dále nezapomínejte ani na možnost případného předčasného splacení, a to bez jakýchkoliv sankcí. I na to je dobré před oficiální žádostí hledět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno