Mnoho lidí si myslí, že make-up je jediný způsob, jak vypadat krásně. Ale i když je make-up skvělý, nemusíš ho nosit dennodenně, abys vypadala dokonale. Každý den trávíme hodně času před zrcadlem nanášením fasády bez toho, abychom si uvědomili, jaké jsme nádherné i bez všech těch stínů, řasenek či podkladů. Chodit bez mejkapu ti totiž ušetří čas i peníze a také si zlepšíš tón pleti, která bude vypadat mnohem zářivější. Připravili jsme pro tebe 7 základních tipů jak vypadat dobře bez make upu každý den:

Bez makeupu

1. omývej si obličej každé ráno a večer

Pokud chceš vypadat dobře i bez make-upu, měla by si mýt obličej každé ráno a večer. Možná je to pro tebe samozřejmé, ale věř nebo ne, mnoho žen si svou tvář nemyje a dělají velkou chybu. Mytí obličeje ráno a večer totiž pomáhá odvrátit akné a dělá tvou pleť zářivější.

2. Používej jemný čisticí prostředek

Abrazivní čisticí prostředky odstraňují kožní buňky a pleť je červená a suchá, proto je velmi důležité mýt si obličej jemnějšími prostředky. Pokus se v obchodech najít čistič, který je hypoalergenní a hlavně se ujisti, že tvé pleti neškodí. Je to jeden z hlavních způsobů, jak vypadat skvěle i bez make-upu.

3. Používej správný hydratační krém

Je třeba použít hydratační krém hned po umytí obličeje, aby tvá pleť vypadala zdravě a mladě. Hodně krému, ale může způsobit, že tvá pleť bude mastná a lesklá. Může se zdát obtížné vybrat si ten správný krém, ale volba toho správného ti zaručí krásnou a zářivou pleť. Také nezapomeň na ochranu před nepříznivým slunečním zářením.

4. Používej vazelínu namísto řasenky

Možná to zní divně, ale používání vazelíny namísto řasenky je využívaný a otestovaný způsob, jak vypadat krásnější i bez make-upu. Jednoduše si na své řasy nanes malé množství vazelíny, aby vypadaly zářivější. Pokud se řasenky neplánuješ vzdát, použij vazelínu na její odstranění. Je totiž mnohem šetrnější a jemnější než některé odličovače očí.

5. Používej kokosový olej namísto balzámu na rty zakoupeného v obchodě

Kokosový olej můžeš použít nejen k odstranění make-upu, ale také jako účinný balzám na rty. Většina balzámů, které najdeš v obchodech, obsahují různé chemikálie, které v konečném důsledku mohou tvé rty vysušit a způsobit, že budou vypadat nevýrazně a bez života. Kousek kokosového oleje ti ale pomůže udržet tvé rty hydratované a bez ošklivých popraskaných ploch. Proč bys nemohla mít krásné, zářivé a lesklé rty, pokud to kokosový olej dokáže?

6. Ponech svému obočí přirozenost a příliš ho netrhej

Je nám jasné, že je třeba udržet si své obočí pod kontrolou, ale ujisti se, že si ho netrháš až příliš. Pinzetu použij jen na ty chloupky, které vyčnívají nad nebo pod obočím, ale aniž by si zasahovala do jeho přirozeného tvaru. I když máš husté obočí, nemusíš ho hned drasticky trhat. Každá z nás má totiž takový tvar a hustotu obočí, jaká se mu hodí, tak se to nesnaž zcela změnit.

7. Jez zdravě

Pokud máš zdravou pokožku, make-up je pro tebe zbytečný. Jídlo, které každý den jíš, hraje velmi důležitou roli při udržování si zdravé pleti, tak si raději dvakrát rozmysli, co si dnes dáš. Hlavně nezapomínej na ovoce a zeleninu, ale i na další potraviny, které ti při jejich pravidelném konzumaci věnují na oplátku krásnou pleť. Jíst zdravě je jedním z nejdůležitějších způsobů, kterým se musíš řídit, pokud chceš vypadat krásně i bez make-upu.

Vypadat nádherně i bez mejkapu není tak náročné, jak sis myslela, že? Malé změny v tvé každodenní péči o pleť ti mohou přinést perfektní výsledky!

Máš i ty skvělý tip, jak vypadat skvěle i bez make-upu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno