Pokud ses rozhodla udělat krok vstříc své kráse a zdraví, v tomto článku najdeš 4 tipy, jak snadno (a také levně) můžeš nahradit klasické kosmetické výrobky na pleť za stejně účinné přírodní varianty.
1. Odličování
Odličovací mlíčka s konzervanty můžeš vyměnit za oleje. K nejoblíbenějším patří olivový olej, mandlový olej (výborný na mastnou pokožku), kokosový olej , jojobový olej a avokádový olej (vhodný zejména pro suchou pokožku). Na mastnou pleť je výborný ricinový olej, který má stahující účinky. Tento olej se nesmí používat samostatně pouze zředěný s jiným olejem v poměru alespoň 1: 1.
Použití je jednoduché. Potřebné množství oleje nebo olejové směsi si nanes pomocí prstů na obličej a dvě minuty masíruj jemnými krouživými pohyby. Použij malý ručníček, který necháš nasáknout teplou vodou a rozprostři si ho na obličej po dobu alespoň jedné minuty. Zbytky oleje setři navlhčeným ručníkem a pleť opláchni vodou. Hotovo!
Kromě toho, že svou pleť zbavíš make-upu a nečistot, používání olejů navíc pomáhá zmírnit vrásky a předcházet vzniku nových. Pokud používáš olej na odstranění řasenky, můžeš se těšit na delší, hezčí a pevnější řasy. Pozor však, aby se ti olej nedostal do očí.
2. Čištění
Nahraď svůj čisticí gel, krém nebo pěnu medem. Na rozdíl od olejů tvou pleť neodlíči, proto je vhodnější použít jej ráno, případně večer na nenalíčenou pleť.
Zahřej ½ lžičky medu mezi prsty, přidej pár kapek vody, pokud je to nutné, hmotu nanes na celý obličej tak, aby se ti vytvořila na tváři jemná vrstva a nech chvíli působit. Pokud máš čas, nech si med působit na tváři déle, asi tak 5-10 minut. Dosáhneš tak výraznější účinky. Nakonec smyj teplou vodou a pokožku osuš.
Med jemně odstraňuje nečistotu z pokožky, aniž by ji vysušoval. Přírodní antibakteriální a probiotické vlastnosti medu účinně bojují s akné, takže je vhodný na problematickou pleť. Vzhledem k tomu, jaký je med jemný k pokožce je výborný i pro lidi s citlivou pokožkou, či pro lidi trpící růžovka nebo ekzémy. Vyrovnává mastnou pleť a hydratuje suchou pokožku, takže je stejně prospěšný i pro smíšenou pleť.
3. Tonizace
Namísto pleťové vody s obsahem alkoholu vyzkoušej jemný domácí pleťový toner. Potřebovat budeš pouze ½ šálku filtrované vody , 2 lžičky rostlinného glycerinu a 15 kapek čistého Tea tree oleje . Všechny ingredience spolu smíchej a zázrak je na světě!
Čajovníkový olej působí antibakteriálně, protizánětlivě, bojuje s akné a zklidňuje podrážděnou pokožku. Rostlinný glycerin je přátelský k pokožce, zvláčňuje ji a pomáhá obnovovat hladinu vody v kůži.
4. Hydratace
Proč používat drahé krémy, když si můžeš vyrobit vlastní organický krém? Na výrobu si připrav 4 lžíce čisté šťávy z aloe vera , 1 lžičku rostlinného glycerinu , 6 kapek jojobového oleje a ¼ lžičky oleje ze sladkých mandlí . Nalej šťávu z aloe vera do čisté nádoby, ve které krém uskladníš. Přidej rostlinný glycerin, 6 kapek jojobového oleje a nakonec olej ze sladkých mandlí. Vše spolu protřep v nádobce před každým použitím. Vzniklá směs má vodovou konzistenci, takže ji můžeš nanášet na pleť rozprašovačem. Po vstřebání a vyschnutí budeš mít jemnou a hedvábnou pokožku.
Jak sis mohla všimnout, některé ingredience se opakují, takže se určitě vyplatí investovat do kvalitních surovin, které využiješ několika způsoby. Tvá pokožka ti bude vděčná, budeš mít ze sebe dobrý pocit, že děláš něco pro své zdraví a tvé finance nový beauty program také nezruinuje. Tak co, jdeš do toho?
V dalším příspěvku ti přinesu pár tipů, jak nahradit klasickou vlasovou péči přírodní cestou.