To, že přišel podzim a chladnější počasí se hned projeví na tvé kůži. Popraskané, zarudlé, svědivé a suché ruce jsou důkazem špatného ošetřování. My ti poradíme, jak se o ručky starat. Pokud ti na rukou praská kůže, je to kvůli snížení vlhkosti, která je v jednotlivých vrstvách pokožky. V tom případě se začni okamžitě starat o ruce, protože praskliny mohou být vstupní branou různým infekcím.

hand-321297_1280

1. Kosmetika bez alkoholu

Vyhýbej se kosmetice s obsahem alkoholu. Ten vytahuje vlhkost z pokožky. Zainvestuj do krému, který zvlhčuje a vyživuje. Ve složení hledej glycerin, jojobový olej, mandlový olej nebo vitamin E.

2. Pitný režim

Pokud máš suché ruce, asi málo piješ. Nezapomínej své tělo hydratovat. Pitný režim ti zajistí hydrataci vrstev pokožky.

3. Žádné mýdlo

Neumývaj si ruce mýdlem. Časté používání mýdla odstraňuje z rukou přirozenou tukovou vrstvu. Ztratíš přirozenou vlhkost a zdraví pokožky. Pokud si jednou narušuje ochrannou funkci kůže, budeš náchylnější na záněty, ekzémy a svědění.

4. Pravidelné krémování

Před každým odchodem z domu si nakrémuj ruce kvalitním výživovým krémem. Nech ho úplně vsáknout a až tak odejdi.

5. Změkčovadlo

Kup si změkčovadlo na ruce. Působí jako mazivo na povrch pokožky. Vyplňuje štěrbiny mezi odumřelými buňkami na kůži, drží ji pohromadě a ty budeš mít ruce opět hebké.

6. Rukavice

Když přijdou mrazy a sníh, používej rukavice. Už pobyt v mrazu delší než 10 minut tvým rukám neprospívá. Rukavice sice nevyřeší tvé suché ruce, ale udrží je v přirozené vlhkosti, teple a ochráněny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno