Líbí se vám čisté linie, kvalitní kousky oblečení a možnost jednoduchého a rychlého kombinování? Vyzkoušejte minimalismus v oblékání a budete překvapeni, jak funkční šatník dokážete vytvořit. K tomuto praktickému i elegantnímu stylu stačí pár kroků.

 

1) Zbavte se starých kousků oblečení

Pokud chcete změnit svůj šatník, začněte úklidem a zbavte se starých kousků oblečení. Vytřiďte oblečení, které už nenosíte, není moderní nebo je vám malé či velké. Takové kousky oblečení vám zbytečně zabírají místo v šatníku. Oblečení odložte například do kontejneru na textil.

 

2) Jeden kus do šatníku, jeden pryč

Dodržujte jednoduché pravidlo, které se hodí k minimalismu. Jeden kousek oblečení dejte pryč a jeden si pořiďte zpátky. Tím zamezíte tomu, aby se vám oblečení doma hromadilo a měli jste zbytečně kousky oblečení, které nikdy nenosíte. Snažte se vždy kupovat právě takové oblečení, které v šatníku nemáte a raději nahrazujte starší novým.

 

3) Recyklujte oblečení

A kam s tím, co již nechcete? Vyzkoušejte recyklaci oblečení. Jedná se o odložení čistého a nepoškozeného oblečení do sběrných kontejnerů. Díky tomu se vaše oblečení se dostává na místa, kde pomáhá potřebným. Například do charit, kde pomáhají lidem bez domova nebo v těžké životní situaci. Nejenže tak získáte místo v šatníku, zároveň uděláte dobrý skutek a pomůžete tam, kde je to potřeba.

 

4) Vyberte si barvy

Rozhodli jste se pro minimalistický šatník a nevíte, jak začít? Zkuste si nejdříve určit, jaká barva bude ta hlavní. Někdo má rád černou, někdo bílou, jiní si vybírají například přírodní tóny. Nesnažte se kombinovat moc barev dohromady, vždy si vyberte zhruba dvě až tři barvy.

 

5) Zohledněte svou postavu

Myslete také na to, jakou máte postavu. Vaše oblečení by mělo vyzdvihnout hlavně přednosti a zakrýt nedostatky. Podle typu postavy si vybírejte nejen barvy, ale také materiál oblečení, případně střihy. Smysluplná recyklace textilu vám pomůže protřídit šatník, abyste měli místo na nové kousky.

6) Inspirace ze světa

Nebojte se inspirovat slavnými. Celebrity vidíte v časopise, na internetu nebo v televizi. Podívejte se, jak vypadá minimalismus v praxi a inspirujte se kombinací oblečení i celkovým outfitem.

 

7) Najděte si svůj styl

Vneste do svého šatníku osobitost a nápad. I v minimalistickém stylu oblékání můžete mít výrazné doplňky. Ty však vždy kombinujte s jednoduchým střihem, ideálně ve stejné barvě nebo o stupeň jiném odstínu.

 

8) Obnovte šatník

Recyklací oblečení, prodejem starších kousků šatů nebo darováním přátelům a rodině se zbavte kousků z šatníku, které už nenosíte a obnovte šatník tak, aby vás dovedl k vysněnému stylu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno