Chcete prodat nemovitost a nevíte, jak na to? Máme pro vás návod, jak zhodnotit dům či byt určený k prodeji a utržit za něj co nejvíc. V první řadě je třeba si ujasnit, zda budete prodávat sami nebo se svěříte do péče profesionálů z realitní kanceláře Brno.

Obojí je možné, byť se zásadním rozdílem. Prodejce jako fyzická osoba bude schopna inzerovat v novinách, na veřejných elektronických portálech, bude čekat, až se na ni usměje štěstí anebo „lovit“ svého kupce mezi známými a přáteli. Prodej přes realitní experty bude profesionálnější v tom, že se vaše nemovitost dostane na přední příčky realitních serverů, nemine ji profesionální příprava k prodeji, jako například moderní homestaging nebo odborný tržní odhad ceny nemovitosti.

 

Krok za krokem s realitkou

Realitní makléři garantují svým klientům kompletní realitní a právní servis. Postup při prodeji je následující:

  1. Smluvíte si nezávaznou schůzku v nemovitosti, kterou chcete prodat. Makléř navrhne strategii prodeje, detailně s Vámi probere celý průběh transakce prodeje a upozorní na nezbytnosti a možná úskalí.
  2. Makléř celou nemovitost nafotí, vypracuje videoprezentaci a navrhne možný homestaging. Pro Vaši nemovitost naplánuje takovou inzertní strategii, při které osloví nejširší cílovou skupinu kupujících. Využívá prezentace na ověřených a nejvyhledávanějších realitních serverech, v realitních časopisech a samozřejmě na sociálních sítích.
  3. Makléř připraví veškeré smluvní a právní podklady. Postará se i o advokátní úschovu financí i dokumentů, komunikuje s Katastrálním i Finančním úřadem.
  4. Makléř s prodejcem i potenciálním kupcem velmi čile komunikuje. Uplatňuje smluvenou prodejní strategii a navrhuje další postupy v jednání.
  5. Realitní kancelář zaštiťuje celou transakci a garantuje odpovídající služby na nejvyšší úrovni.

Realitní kancelář navíc zajišťuje i takzvané energetické štítky. Průkaz energetické náročnosti budovy je povinnost mít při prodeji od roku 2016. Výjimkou jsou pouze objekty určené pro rekreaci nebo starší výstavby než rok 1947, které automaticky získávají nejméně hospodárné hodnocení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno