Seniorský věk je nejrizikovějším obdobím lidského života. V období mezi 65. a 85. rokem se stane nejvíce úrazů, které oficiálně evidují zdravotnická emergency. Důvodem mohou být kolapsy, nevolnosti, pády nebo nečekané zdravotní indispozice a zejména pak skutečnost, že senior bývá často sám a není schopen se dovolat pomoci.

O tom, že je samota zlá, není třeba dlouze polemizovat. Důležitější je v této chvíli informace, že je možné takovým situacím efektivně předcházet. Preventivním řešením, jak ochránit seniora a být mu stále nablízku, je asistenční a tísňová péče Anděl na drátě. Prakticky jde o nonstop službu, která po stisknutí S.O.S. tlačítka komunikuje s přímo s postiženým, informuje jeho rodinu a zároveň okamžitě zavolá odbornou pomoc. Zmapuje a zanalyzuje situaci, člověku v tísni poradí, uklidní ho a nepřestane být ve spojení, dokud se nepřesvědčí, že je situace stabilizována.

 

Proč se stát klientem?

Jak se dostat do hledáčku andělů? Stačí mít na ruce chytré hodinky s  GSM – GPS lokátorem, jejichž hlavní součástí je S.O.S. tlačítko. Po jeho zmáčknutí se ze zařízení se ozve hlas operátora. Klient může na dispečink sdělit předmět problému, pokud toho není schopen, přístroj si hravě poradí sám, neboť rozezná nouzovou situaci a umí detekovat nehybnost.  Současně mohou být aktivovány nouzové kontakty na členy rodiny, sousedy či přátele. Když je to nutné, na pomoc vyjíždí vozidlo lékařské záchranné služby. Zařízení umí navíc zalarmovat pomoc i v případě, když klient sám nezvládne aktivovat tlačítko.

Se službou Anděl na drátě může senior prožít krásný podzim života. S pocitem „kamaráda“  na jeden stisk nebude žádná samota zlá. Zaktivovat operátora je možné nejen při situaci, kdy jde člověku o život, ale kdykoliv v každodenním životě. Linka bezpečí a poradna pomáhá seniorům slovem i radou v situacích, kdy je něco trápí, mají pocity úzkosti, osamění a strachu, nebo si jen tak chtějí popovídat o svých starostech či radostech.

Samotní senioři si přátelský dohled andělů chválí. Cítí se ve svém konání jistější, vědí, že pomoc je po ruce kdykoliv bude potřeba. Pocit, že na to nejsou sami, jim zvedá sebevědomí a opět navrací do aktivního života. Senioři tak mohou navzdory svým omezením bez obav z nečekaných problémů nadále žít v domácím prostředí a nemusejí se bát ani vyrazit na procházky, za nákupy či zábavou.

 

Vyzkoušejte zdarma

Tísňová péče Anděl na drátě je sociální služba registrovaná dle §41 zákona č.108/2006 a má pověření Ministerstva práce a sociálních věcí (dále jen MPSV) k zajištění dostupnosti poskytování služeb zařazením mezi veřejně podporované sociální služby v obecném hospodářském zájmu.

Za službu klient platí tzv. přímou platbu, nebo také povinnou minimální účast ve výši 380 Kč měsíčně. Zbylé náklady jsou financována dílem jako vyrovnávací platba od MPSV a dílem (cca 20% ) formou sponzorských darů a příspěvku od soukromých právnických i fyzických osob.

Nyní mají možnost vyzkoušení služby včetně SOS zařízení na 2 měsíce ZDARMA. Teprve po ověření, že jim zařízení i služba vyhovuje, mohou ve využívání těchto služeb pokračovat a zařízení si následně zakoupit nebo pronajmout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno