1) Prvním krokem je zjištění svého zdravotního stavu. Celkové vyšetření zdravotního stavu vám pomůže rychle objevit příčinu vašich zdravotních problémů. Můžete tak včas odhalit parazity, viry, bakterie nebo patogeny, které škodí vašemu organismu.

2) Dalším krokem, jak posílit svou imunitu a zlepšit svůj zdravotní stav je také prevence. Zařaďte do svého jídelníčku víc ovoce a zeleniny. Ideální množství ovoce je jeden kus denně, nejlépe v dopoledních hodinách a 300 až 400 gramů zeleniny denně.

3) Nezapomínejte ani na pohyb. Přirozeným pohybem je například chůze a pokud máte problémy s klouby, tak oceníte jízdu na kole nebo plavání. Sport byste měli praktikovat alespoň třikrát týdně.

4) Pohyb slouží nejen pro trénování srdečního svalu a potřebnému prokrvování organismu, ale může vám pomoct i při bolestech zad. Bolest krční, hrudní nebo bederní páteře často souvisí se sedavým zaměstnáním a nesprávným životním stylem. Vyzkoušet můžete čínskou alternativní medicínu akupunkturu.

5) Do svého jídelníčku kromě ovoce a zeleniny zařaďte také zdravé tuky. Zdravými tuky se myslí hlavně rostlinné tuky, které obsahují nenasycené mastné kyseliny, a ty pozitivně působí na imunitu a snižují hladinu cholesterolu. Patří sem například olivový, dýňový nebo lněný olej.

6) K posílení imunity a správné funkci lidského organismus je také potřeba posílit psychický stav člověka. Naplánujte si odpočinek, dovolenou, odměnu za práci a zvolněte tempo. K uvolnění vám může pomoct hudba, aktivity s přáteli nebo obyčejný úsměv. Smích navíc vylučuje hormon štěstí serotonin a dokáže tak odbourat napětí a posílit srdce a cévy. Zajímavostí je, že děti se smějí denně až 400 krát, zatímco dospělí jen 15 krát.

7) Lidské tělo potřebuje pro správnou funkci také doplnit vitamíny. Pro imunitní systém jsou důležité hlavně vitamíny A, C, D a E. Kromě těchto vitamínů byste měli denně vypít až 3 litry vody. Podpoříte tak funkci ledvin, jater, ale také srdce. Díky správnému pitnému režimu se nebudete cítit tak unavení a budete mnohem výkonnější. Navíc se dostatečný příjem tekutin projeví na vaší pleti, která bude vypadat mladší a svěží. Stejně tak vrásky vyhlazuje kosmetická akupunktura, kdy výsledky uvidíte téměř okamžitě.

8) Nejrychleji si změn všimnete tehdy, když budete imunitu i celý organismus posilovat pravidelně. Pravidelně cvičte, pravidelně spěte a pravidelně si dopřejte také zábavu. Nezapomínejte ani na pravidelné lékařské prohlídky a v rámci preventivní péče můžete využít diagnostiku nemocí podle jazyka nebo podle očí.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno