Syndrom příliš plačtivých kojenců existuje. I když někteří problémy s nonstop uplakanými miminky bagatelizují, existují už celé lékařské týmy a kliniky, které se na léčbu takových dětí specializují. Kdo to nezažil, nedokáže to pochopit. Dítě jí, spí, vyměšuje, a přestože je hýčkáno a milováno, neustále pláče. Dokáže probrečet i dvacet hodin denně. Zoufalé matky nevědí kudy kam a za pár týdnů se plouží ulicemi jako zombie. Nevyspané, zdeptané, zničené s pocity, že jako matky selhaly.

Skutečně se to stává. I zkušené matce se může narodit dítě, které neuroticky pláče. Obvykle se jedná o děti, které přicházejí na svět předčasně nebo jsou v pořadí druho či více rozené. Co se v jejich malém mozku odehrává, se ještě nepodařilo vědecky objasnit, ví se pouze, že nervový systém dozrává až několik měsíců po porodu. Těmto dětem bývá jako uklidňující prostředek doporučován fyzický kontakt a pohyb. Maminky často vsázejí na vožení v kočárku a denně najedou několik kilometrů. Ty prozíravější už ale vědí, že ještě lepší forma, než kočárkování od nevidím do nevidím, je nošení dětí.

Úleva pro děti i maminky

Dítě je ukolébáno pohybem matky (zejména chůzí) a zároveň cítí její teplo a vůni. Nosit děti lze od samého narození a lze tak efektivně překonat období, kdy je plačtivost a neurotičnost nejmarkantnější. Obvykle se jedná o první půlrok. Nosit a šátkovat ale maminky mohou rozhodně déle. Pořídit si šátek na nošení dětí by mělo patřit k prvotní výbavě, kterou si rodička pořizuje už do porodnice. Šátky, coby parametrově dané kusy textilie, lze vybírat podle vzoru i druhu. Úvazy lze nacvičit podle návodu nebo se nechat zacvičit podle zkušené kolegyně.

Abyste ušetřili čas, lze využít i ergonomická nosítka, což jsou produkty, které není třeba vázat, mají předem stanovený tvar a liší se podle věku dítěte. Nejdůležitějším kritériem pro jejich užití je správné umístění dítěte, respektive potřebné podsazení, aby nedocházelo ke křivení páteře. Výběr vhodného typu nosítka podléhá několika kritériím, mezi něž patří například aspekty rostoucí nebo jedno velikostní, druh materiálu, způsob uchycení popruhů, a hlavně pohodlí pro dítě i rodiče. Můžete dát na všeobecné recenze nebo rady kamarádek, či prodejce, k nezaplacení je ale možnost nosítko osobně vyzkoušet.

 

ZkusNositko.cz
K Hádku 1576/12
Praha-Dubeč
107 00

Tel: 777 534 728
Email: info@zkusnositko.cz

www.zkusnositko.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno