Akné je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které začíná nejčastěji v pubertě, ale může přetrvávat i do dospělosti. K obvyklému ústupu projevů akné dochází ve věku cca 20 až 25 let. V některých případech však přetrvává až do 40 let, někdy dokonce i déle. Postihuje jak ženy, tak muže a je způsobeno nerovnováhou mužských a ženských pohlavních hormonů, konkrétně převahou mužských hormonů zvaných androgeny. Právě forma akné dospělých představuje problém, protože obvykle nedostatečně reaguje na zevní léčbu a komplikuje život především ženám. Celkový stav zhoršuje množství stresu, kterému jsme každý den vystaveni společně s dalšími faktory, jako je klimatizace, znečištěné životní prostředí, nezdravá životospráva, nedostatek odpočinku atd. Projevy akné mají v důsledku vliv na naši psychiku, zdravé sebevědomí a sebeúctu a proto bychom tento problém neměli přehlížet.

 

Vždy je nejlepší volbou vyhledat odbornou pomoc dermatologa a pravidelně používat vhodné dermokosmetické přípravky, bez kterých se žádná léčba neobejde. Pro podporu a posílení léčby je nutné používat hygienu určenou speciálně pro mastnou a aknózní pleť. Čisticí pěnivý gel Sébium Moussant nebo micelární voda Sébium H2O dokonale očistí pleť od nečistot a nadbytečného kožního mazu. Připraví tak pleť na aplikaci pečujícího krému a léčivých přípravků. Pro ty, kteří chtějí pupínky překrývat je ideálním pomocníkem Sébium AI korektor, který nejenom redukuje začervenání a sjednocuje odstín pleti, ale také pomáhá předcházet a redukovat projevy akné. Koho však trápí především lesk pleti související s mastnou pokožkou, pak je vhodnou volbou zmatňující krém. Sébium MAT je denní krém s velmi lehkou texturou, který udržuje pleť zmatněnou až po dobu 8 hodin a díky patentu Fluidactiv® zabraňuje ucpávání kožních pórů a tvorbě komedonů. Jiným zmatňujícím přípravkem je Sébium Pore Refiner, který navíc okamžitě stahuje rozšířené kožní póry až o 54 % po aplikaci a svým antioxidačním působením předchází stárnutí pleti.

SebiumGlobal_banner_CZ

Všechny produkty Sébium řeší nejenom projevy, ale především příčiny tvorby akné. Navzájem doplňují a zvyšují svůj účinek, proto by vždy měly být používány v kombinaci. Svou lehkou nemastnou texturou jsou uzpůsobeny potřebám mastné a aknózní pokožky.

Zapojte se do soutěže na www.sebium.cz, získejte produkty za řady Sébium a další zajímavé ceny!

 

BIOLOGIE VE SLUŽBÁCH DERMATOLOGIE

www.bioderma.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno