Proti nemocem

Jak už bylo výše zmíněno, citrón má nezanedbatelné množství vitamínu C, který posiluje imunitu a pomáhá v boji proti chřipce a nachlazení. Kromě něj obsahuje i vápník, draslík zinek a kyselinu citrónovou. Je také důležitou potravinou při detoxech, zejména díky zvýšení schopnosti vstřebání železa. Také napomáhá při vylučování kyseliny močové. Ta pokud je přítomná v organismu ve větším množství, může se začít ukládat v kloubech a způsobit tak nepříjemnou dnu.

Citrón je také skvělý v péči o pleť či vlasy, které zanechá krásné, hladké, zdravé a zářivé. A po zimě je třeba nastartovat nejen organismus, ale i svou krásu, která mrazem trpí také.

 

Nejen jako potravina

Kyselá chuť, která je typická pro citrón, z něj nedělá potravinu, která by se dala sníst sama o sobě. Avšak do nápojů či jako součást nějakého jídla je nenahraditelný. Výbornou surovinou je např. do populárních smoothies.

 

Smoothie na imunitu

10 mrkví

1 kus zázvoru

1 citrón

2 lžíce medu

 

Ranní detox

1 petržel

½ celeru

1 zázvor

2 jablka

2 banány

1 citron

 

Žluté smoothie

2 jablka

3 pomeranče

3 mandarinky

1 zázvor

1 citron

Mixér pro rychlé a chutné smoothie K přípravě smoothie je zapotřebí kvalitní a výkonný mixér. Jedním z takových je i mixér Orava RM-2000. Tento šikovný vysokootáčkový mixér vás překvapí svým výkonem, o který se postará 2000 W motor. Potraviny zpracuje způsobem, že z nich dostane maximum vitamínů a jiných výživných látek. Součástí je šesti čepelový nůž, který si hravě poradí i s tvrdými potravinami. Nádoba na mixování má objem 2 litry, takže kromě smoothies v nich připravíte i omáčky, polévky či dětské výživy. Ovládání je velmi snadné. Na výběr máte tři funkce – Pulse, Crusher a Smoothie.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno