Nezdravá životospráva

Kouření, přemíra kofeinu, těžká a vydatná jídla, špatné stravovací návyky, nedodržování pitného režimu. To všechno jsou faktory, které našemu organismu neprospívají, ale vyloženě ho utlumují. Najeďte proto na zdravý jídelníček, jezte pravidelně pětkrát až šestkrát denně, zařaďte nějakou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit, a to ideálně na čerstvém vzduchu.

 

Nevhodné prostředí

Ložnice musí být místem klidu a relaxace, proto by tady nemělo být nic, co sem nepatří. Bohužel, většina z nás si z ní dělá skladiště, a tak zde trůní z jedné strany postele žehlicí prkno, z druhé sušák na prádlo a kolem dokola spousta nábytku, který zbytečně zabírá podstatnou část pokoje a funguje jako usazovač prachu. Snažte se proto prostoru ponechat co největší vzdušnost. Vytvořte si k usínání co nejvhodnější podmínky – ztlumte topení, zatáhněte žaluzie, pořádně vyvětrejte a odstraňte pokud možno všechny technologické „vychytávky“, jako jsou mobilní telefony, svítící budíky, počítače nebo televize.

 

Nedostatek spánku

Zdravý dospělý člověk by měl každou noc strávit spánkem šest až osm hodin. Řada lidí doporučení odborníků však nedodržuje a důležitost této nezbytné životní potřeby podceňuje. Myslí si,že trocha odpočinku je dostatečná k tomu, aby tělo i mysl mohly zregenerovat. To se však mýlí. Málo spánku se totiž projeví nejen únavou, ale i podrážděností a nadměrným hladem. Pokud tedy máte pár kilogramů navíc, může být příčina právě tady.

 

Špatný podklad

Bolest zad, ztuhlé končetiny, nepohodlí, převalování ze strany na stranu – těmito signály vám tělo dává jasně najevo, že je nejvyšší čas na výměnu matrace. Výrobci se doslova předhánějí v tom, jaká bude dokonalejší, z lepších materiálů a s lepšími vlastnostmi. Rozhodně je tak z čeho vybírat, na trhu najdete třeba matrace pružinové, zónové, sendvičové či matrace z paměťové pěny. Abyste jejího potenciálu mohli využít na maximum, je potřeba pořídit k ní adekvátní segmentový nebo lamelový rošt. Zatímco životnost matrace se pohybuje někde okolo sedmi let, postelový rošt vám vydrží celý život, proto se rozhodně vyplatí do něj investovat. Tak, dejte sbohem únavě a užívejte si zase života plnými doušky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno