Nechal jsem si firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., která sídlí v Brně, zajistit odstranění graffiti z fasády mé firmy, na kterou se vrhla parta sprejerů. S odstraňováním jsem byl velmi spokojen, a to nejen po stránce výsledku, ale také proto, že přístup firmy a jejích zaměstnanců je více než vynikající.

 S pracovníky různých řemeslnických činností mám sice zkušenost, ale nikdy jsem se nedočkal tak hezkého přístupu. Graffiti odstranili nejen za pomoci odstraňovače, který si s sebou dovezli, ale také za pomoci vysokotlakého přístroje a vody. Díky tomu graffiti zmizelo z mé budovy. Odstraňování bylo účinné a výsledek byl 100 %. Měl jsem štěstí, protože graffiti bylo ještě čerstvé, a tak se nestačilo do fasády vstřebat.

Dostal jsem nabídku i antigraffiti ochrany, kterou jsem využil. Opravili ještě některé díry, které ve fasádě byly, aby ji zakonzervovali a aplikovali antigraffiti ochranu. S touto ochranou je pak graffiti velmi snadné odstranit. Díky místu, kde se budova nachází, jsem rád, že jsem antigraffiti ochranu nechal aplikovat, protože se zde neustále potýkám se sprejery.

Jestli hledáte někoho, kdo vám graffiti kvalitně odstraní, pak doporučuji tuto firmu, která vyniká nejen svojí prací a cenami, ale také rychlostí a dokonalým přístupem. Sprejeři díky ní mají utrum a graffiti na mé fasádě dlouho nezůstane.

Odstraňování graffiti v Brně

 Při procházce centrem Brna můžete obdivovat řadu historických památek i moderní architekturu, bohužel ale uvidíte také spoustu posprejovaných fasád, které celkový dojem města kazí. Pouliční umělci mají na věc asi jiný názor, ale všichni ostatní obyvatelé města a daňoví poplatníci se shodují, že graffiti hyzdí nejen domy, ale hlavně historické budovy, sochy a pomníky.

Sprejeři se nezastaví před ničím a během noci posprejují vše, co jim přijde pod ruku. Následné odstraňování graffiti je bohužel poměrně složité a navíc vždy záleží na druhu posprejovaného povrchu. Graffiti nelze odstranit například z polykarbonátu, skla a leštěných kovů. Dalším problematickým materiálem je marmolit – omítka z drobných barevných kamínků a pojiva. Graffiti barva se do něj zapije a odstraňovací sprej odbarvuje i samotný marmolit. Abychom fasádu uvedli do původního stavu je nutné marmolit vyměnit, což je finančně poměrně dost nákladné.

 Verunreinigte Hausmauer

Řada majitelů domů neví, že proti vandalům existuje ochrana v podobě antigraffiti nátěru. Tento speciální nátěr zajistí, že se barevný sprej nevpije do struktury omítky a graffiti se tak snadněji odstraňuje. Úspěšnost bývá 100 %. V případě, že zeď není předem ošetřena touto ochranou, nedaří se graffiti zcela odstranit. Na fasádě zůstávají obrysy a stíny, které je nutné ještě přetřít fasádní barvou, aby byl výsledek perfektní.

Odstraňování graffiti v Brně provádí firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která má dlouholeté zkušenosti s odstraňováním pouličního umění, kterého v našich ulicích stále přibývá. Pokud si necháte od firmy A SERVIS nanést antigraffiti ochranu, máte záruku servisního a cenově výhodného odstraňování graffiti z ošetřených ploch po celou dobu životnosti nátěru, která je zhruba 5 let. A takový servis žádná firma v České republice nenabízí.

27 KOMENTÁŘE

 1. Mohla bych si nechat odstranit graffiti z neošetřeného povrchu a nechat rovnou na tuto plochu nanést antigraffiti nátěr?

 2. Nečistí A SERVIS LIPKA i koberce? Mám pocit, že mi kolegyně říkala o firmě, která jí perfektně vyčistila koberce, a byla to asi tahle firma.

  • Dobrý den,
   ano, máte pravdu. A SERVIS LIPKA se zabývá také strojovým čištěním koberců.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   cena se liší podle vrstech nátěru, nátěr ve třech vrstvách se pohybuje v ceně od 120,- Kč/m². Nátěr ve 12 vrstvách od 330,- Kč/m².
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, namícháme ji přesně podle Vášeho původního odstínu.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 3. O takovém nátěru slyším poprvé. Ale nejsem si jistý, jestli by ho bylo možné nanést i u nás, je možné, abyste se mi před jeho nanesením přijeli podívali na fasádu, jestli je tam možné nátěr nanést?

  • Dobrý den,
   ano, jistě, na předběžné schůzce se můžeme domluvit. Neváhejte nás kontaktovat.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 4. Chtěla bych A SERVISU moc poděkovat. Nechali jsme si od nich nanést antigraffiti ochranu. Na tuto plochu nám sprejeři zase nastříkali ty svoje klikyháky, ale zaměstnanci A SERVISU je účinně do několika dnů vyčistili. Rychlá práce, stopy po sprejerech nezůstaly žádné, prostě paráda.

  • Dobrý den,
   nanášení antigraffiti nátěru je možné při venkovních teplotách nad + 10°C.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   AGO nátěr je možné aplikovat na jakákoli místa. Rozhodující je materiál plochy. Materiály, které nesnesou nátěr jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 5. Dobrý den,
  graffity z ploch neošetřených antigraffiti nátěrem odstraňujeme s 60-90 % úspěšností.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

 6. Dobrý den,
  děkujeme za pozitivní hodnocení. Jsme rádi, že jste byl s našimi službami spokojený.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

 7. A SERVIS LIPKA mi před rokem aplikoval antigraffiti nátěr. Pracovníci servisu byli velice příjemní, dochvilní a pečliví. S nátěrem jsem naprosto spokojený, můžu všem jen doporučit.

 8. Dobrý den,
  potřeboval bych nanést antigraffiti nátěr na povrch z marmolitu? Pokud ano, je nutné použít více než jednu vrstvu nátěru?

  • Dobrý den,
   ano, antigraffiti nátěr je možné nanést na povrch z marmolitu, a to ve 3-5 vrstvách.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 9. Dobrý den, ráda bych firmě A SERVIS LIPKA poděkovala, aplikovali nám antigraffiti nátěr před půl rokem a funguje perfektně. Jsem moc spokojená. Ještě jednou děkuji!

  • Dobrý den,
   děkujeme za pozitivní reakci. Máme radost, že jste s námi spokojení.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 10. Dobrý den,
  ano firma A SERVIS se zabývá i antigraffitovými nátěry a to nejen v Praze, ale po celé České Republice, Slovensku, Rakousku i Německu.

  S pozdravem a přáním pěkného dne,
  Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

 11. Dobrý den, jsem vlastníkem bytového domu v centru Prahy, kde je také častý výskyt graffiti. Zabývá se firma i antigraffitové nátěry Praha?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno