Před nedávnem jsme si s přítelkyní pronajali byt a strhli staré linoleum, které bylo velmi ošklivé, zjistili jsme však, že pod linoleem se nacházela krásná betonová podlaha. Máme rádi minimalistický styl a moderní architekturu, tak jsme si řekli, že vyzkoušíme jaké to je mít pouze betonovou podlahu a nepokrývat ji plovoucí podlahou.

Bylo třeba zajistit firmu, která provede důkladné vyčištění, protože se na podlaze nacházely fleky po lepidle z linolea a jiné fleky. Věděl jsem, že jeden můj kamarád, který vlastní restauraci, velmi často nechává čistit svoji podlahu jakousi firmou. Tak jsme za ním přišli jeden hezký večer a zeptali se ho, kdo že mu tu podlahu čistí.

Doporučil mi firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Strojní čištění podlah Plzeň. Tato firma už na svých internetových stránkách píše, jakým způsobem postupují, takže nás přesvědčili o tom, že bychom je měli vyzkoušet. Jelikož nevíme, kdo v bytě před námi žil a kolik se zde vystřídalo lidí a jak dlouho zde bylo linoleum, tak pro nás bylo velmi důležité, aby podlahu dobře vydezinfikovali. Stačilo pouze kontaktovat centrálu a vše jsme si vysvětlili.

 02betonová podlaha

Vzhledem k tomu, že jsme potřebovali rychle nastěhovat věci, nemohli jsme čekat. Majitel firmy byl velmi vstřícný a domluvil mi pracovníky už na druhý den, takže jsem byl velice rád za takový přístup, který se jen tak nevidí.

Pracovníci firmy dojeli ve stanovený čas a pustili se do práce, použili dva druhy chemií, kdy jim pod první chemií nečistoty nepustily a pod druhou už ano. Důkladně vše kartáčovali kotoučovým strojem a podlahu setřeli.

Musím uznat, že podlaha najednou prokoukla a byla opravdu krásná. S přítelkyní jsme se domluvili, že podlahu nebudeme ničím překrývat. Také nám bylo doporučeno, abychom ji nechali čistit takto důkladně alespoň jednou za rok.

Vím, že příště se ozvu zase této firmě, protože tak dokonalé čištění podlah  jako strojovou metodou snad ani neexistuje. Hlavně vím, že žijeme v čistém prostředí a nemusíme se obávat o naše zdraví.

27 KOMENTÁŘE

 1. Nezůstávají na podlaze zbytky použité chemie? Nevetře ji kotoučový stroj až příliš do povrchu? Máme pejska, občas podlahu olizuje, nerada bych, aby se otrávil.

  • Dobrý den,
   nemusíte se bát, chemie je společně s nečistotami ke konci čištění důkladně z podlahy odsáta. Poté se podlaha ještě přetře čištou vodou, aby se případné zbytky chemického roztoku neutralizovaly.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 2. Včem se liší běžné stroje, které používají v supermarketech na čištění podlahy a kotoučkový stroj?

  • Dobrý den,
   kotoučový stroj je vybaven rotačními kartáči, které dokáží vyčistit podlahu do hloubky.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, určitě, strojové čištění ve spojení s účinnou chemií je možné vyčistit i hrubě znečištěné podlahy.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den, paní Hloušková,
   ano, jistě. Strojovým čištěním je možné čistit také parkety.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, hloubkové vyčištění zajistí kotoučový stroj a kvalitní chemie.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   na čištění podlah používáme převážně zásaditou chemii, která je k povrchům šetrná. Kyselou chemii, která je velmi agresivní, používáme na odstraňování vápenatých a cementových závojů, zbytků stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   podlahu nejdříve kvalitně vydrhneme pomocí velmi účinné čistící chemie. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a necháme doschnout.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, jistě. Provádíme čištění kameninových podlah, dlažeb, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah i litých podlah.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   děkuji za Váš dotaz. Kotoučový stroj používáme, protože je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 3. Dobrý den, paní Franková,
  firma A SERVIS LIPKA se zabývá mytím oken i mytím výloh. Dále pak například zajišťuje čištění koberců, čištění čalounění, odstranění graffiti i antigraffitovými nátěry, opravy fasád, mytí a voskování podlah.

  S pozdravem a přáním pěkného dne,
  Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

 4. Také jsem už o této firmě slyšela od známého. Nezabývá se náhodou firma A SERVIS LIPKA i mytím oken a výloh?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno