Výběr šperku nepředstavuje zrovna jednoduchý úkol. Nabídka je dnes totiž neuvěřitelně široká, a tak se v ní dá lehce ztratit. Jako určitá nápověda pro chvíle, kdy si připadáte opravdu bezradní, vám může posloužit známá typologie podle ročních období.

Jarní typ

Světlá pleť, blonďaté vlasy a modré či šedozelené oči. Patříte-li mezi tyto něžné typy žen, pak se vyhněte výrazným a těžkým šperkům, které by na vás vypadaly hrubě, a namísto nich sáhněte po jemných kouscích, které vás nechají zazářit. Bát se rozhodně nemusíte výrazných svěžích barev, ba naopak. Tyrkys či modrý safír dokonale podtrhnou vaši křehkou krásu. Preferujete-li spíš méně výrazné šperky, pak sáhněte po perlách v krémovém nebo jemně žlutém odstínu.

Letní typ

Škála barev očí a vlasů nabývá u tohoto typu dam nebývalých rozměrů, všechny však spojuje jedno – chladný nádech. Chladná bývá i pleť, která nese zbarvení do jemného růžového odstínu. Hodit se k vám proto budou „studené šperky“, které zdůrazní vaši neodolatelnou křehkost. Dobrou volbu představují prsteny z platiny, bílého či růžového zlata, slušet vám budou i jemné barvy rubínů a granátů. Vedle nešlápnete ani se šperky s diamanty, šedými či narůžovělými perlami.

Podzimní typ

Podzimní typ charakterizují nejčastěji zrzavé, mahagonové či kaštanové vlasy, velmi světlá pleť, výrazné rty, hnědé či zelené oči a zlatavé pihy. Tyto dámy dokonale vyniknou v sytě zbarvených kouscích, špercích ze žlutého zlata či nažloutlých perlách, které je krásně rozzáří. Dovolit si klidně mohou i větší typy klenotů, aniž by na nich působily těžkopádně. Dál se musí držet jen od chladných barev.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno