Žižkov je jednou ze známých městských čtvrtí v Praze rozkládající se na vyvýšenině, tudíž místní ulice jsou poměrně úzké a docela strmé. Žižkov má rázovitý charakter, který tvoří hlavně činžovní domy z přelomu 19. a 20. století. Bydlí se zde dobře, a to díky tomu, že centrum Prahy je blízko a čtvrť vykazuje veškeré znaky městského bydlení. Není proto divu, že v Horním Žižkově vzniká nové moderní bydlení – byty Na Vackově.

 

Moderní byty pro každého

Počet obyvatel hlavního města Prahy neustále narůstá, lidé chtějí bydlet a zájem mají i o nové a moderní byty v klidných městských částech hlavního města. Toho se chytl jeden z developerů a pustil se do výstavby pohodového bydlení Na Vackově, kde se snoubí kombinace klidu a živoucího města, v jeden celek.

Bydlení v Praze na Žižkově nabídne zájemcům moderní byty v pěti výškových objektech, jejichž výstavba by měla být dokončená  už v roce 2021. Prostor bytů a jejich dispozice jsou řešeny tak, aby byla zajištěna vzdušnost a přístup přirozeného denního světla, a to díky předzahrádkám, lodžiím, balkonům a střešních teras, jež budou součástí bytů.

 

Nadčasové budovy v klidném prostředí

I když se jedná o výškové budovy s byty Praha 3, počítá se maximálně s dvanácti patry. Je to tak akorát, aby se v domech pohodlně žilo. Fasáda budov je poměrně členitá a nabízí různá klidná zákoutí. Celkově působí domy nadčasovým dojmem, jež podtrhuje zamýšlená barva fasády v neutrálních odstínech bílé a šedé.

 

Aktivní život na Žižkově

Lokalita Vackova nabídne nově usazeným obyvatelům dostatek kulturního, společenského i sportovního vyžití ve volném čase. V okolí je dostatek klidných restaurací a stylových hospůdek. Centrem kultury je kino Aero a pro aktivní odpočinek i relaxaci dobře poslouží sady Na Krejcárku nebo Parukářka. Za nákupy je možné vyrazit do východní části Vinohrad.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno