Domy ponechané bez dozoru přibývají s příchodem léta a počet vloupání narůstá v porovnání se zbytkem roku. Díky chytrým kamerám od Netatmo si mohou jejich uživatelé vychutnat dovolenou bez obav o svůj domov. Snadno instalovatelné kamery bez dalších poplatků umožňují uživatelům dohlížet na svůj domovy, i když jsou na druhém konci světa. Prázdné domy a sousedé v nepřítomnosti znamenají pro zloděje ideální příležitost, jak zůstat během loupeže nezpozorováni a počet loupeží tak přes léto vrcholí. V roce 2018 u nás došlo k 24 837 vloupáním. Tradiční poplašné zařízení často nestačí a v době, kdy policie přijede, už je lupič pryč a obvykle za sebou nezanechá žádné stopy. Inteligentní kamery mohou nahradit tradiční sledovací systémy a zlepšit bezpečnost v domácnosti. Instalace je snadná a cena levnější, než za kompletní bezpečnostní systém s videozáznamem a v případě některých značek jako Netatmo fungují i bez měsíčního předplatného.

 

Chytré řešením zabezpečení domácnosti

Inteligentní kamery Netatmo umí poznat rozdíl mezi náhodným pohybem a situací, kdy se děje něco důležitého. Venkovní kamera rozlišuje mezi osobou, zvířetem nebo autem a vnitřní kamera má funkci rozpoznávání obličeje. Kamery reagují na neobvyklé situace okamžitým upozorněním uživatele, což má za následek rychlou akci a případný příjezd policie. Chytrá venkovní kamera v reálném čase zaznamená a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku či vůz na příjezdové cestě. Uživatelé si mohou přizpůsobit kameru svým potřebám a nastavit typ vyrušení, o kterém chtějí být informováni a podle toho dostávat jen potřebná upozornění. Pokud jsou některá z nich zbytečná, lze pomocí funkce Alert-Zone vybrat na kameře jen konkrétní oblast sledování. Venkovní kamera je vybavena i inteligentním světlem, které lze zapnout ručně pomocí aplikace nebo je možné nastavit jeho automatické zapnutí, pokud kamera zachytí pohyb. To pomáhá uživatelům najít v noci bezpečně cestu a přitom odradí nevítané návštěvníky.

Chytrá interiérová kamera od Netatmo dokáže díky funkci rozpoznávání obličeje odlišit rodinné členy od nových tváří. Když kamera detekuje neznámou tvář, odešle ihned oznámení v reálném čase na smartphone uživatele spolu s fotografií a s videem události. Kamera však chrání soukromí rodinných příslušníků. Na rozdíl od jiných inteligentních kamer, které zaznamenávají sebemenší pohyb každé osoby, kamera Netatmo nahrává podle preferencí uživatelů. Uživatelé tak mohou zakázat sledování a zasílání upozornění ohledně rodinných příslušníků či známých tváří, což je možné právě díky funkci rozpoznávání obličejů.

Inteligentní kamery Netatmo umožňují uživatelům přístup ke všem záznamům a funkcím bez účtování dalších provozních poplatků. Videa jsou uložena lokálně na zašifrované microSD kartě.

Cena a dostupnost

Inteligentní venkovní kamera je v prodeji za doporučenou obchodní cenu 8999,99 korun, inteligentní interiérová kamera za doporučenou obchodní cenu 5999,99 korun.

Obě lze zakoupit u významných prodejců Alza, iStyle, CZC, Agora, Datart, iStores, TS a dalších.

Aplikace Netatmo Security je ke stažení zcela zdarma a je kompatibilní s telefony iPhone od operačního sytému iOS 9 a výše a Android od operačního systému 4.3 a výše.

Aplikace Netatmo Security je také dostupná na PC a Mac.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno