V Praze, dne 23. 8. 2017 – Černá barva vtšinou znamená smutek a smrt, zcela opačně je tomu v případě černého diamantu. Šperky s černými kameny v sobě nesou speciální význam jak pro samotné dárce, tak i pro obdarovaného – symbolizují vášeň a rovněž sílu. Pokud tedy chcete plně vyjádřit svoje city a současně posílit s partnerem svůj zamilovaný vztah, rozhodně není třeba se bránit prstenu s černým kamenem. Jejich oblíbenost stále roste, v současnosti je najdete i u výrobce luxusních šperků, například značky DIC.

Unikátní, dramatické i sofistikované, to jsou šperky které se pyšnící populárními černými kameny. Jejich symbolika však není dána jen trendy dnešní doby, ale učarovala lidem již před staletími. Už kdysi věřili, že diamanty dokážou pozvednout vnitřní sílu člověka, poskytnout svému nositeli balanc i zlepšit tak vzájemné vztahy mezi lidmi. V dnešní době jsou jeho pozitivní vlastnosti vztahovány především k zaměstnání a práci, tedy schopnost aktivovat invenci a zároveň tvořivost. Navíc se hodí pro všechny věkové kategorie jak pro ženy i muže.

„Pokud si jdete vybrat diamantový šperk, měli bychom uvažovat nejen nad samotnou barvou diamantu, ale i nad jeho tvarem. Ať už vybíráte náušnice, náhrdelník nebo prsten, černá barva nejlépe vynikne u obdélníku, oválu či kruhu. Výbornou volbou v případě zásnubního prstene představuje černý kámen nacházející se na středu s okolím osázeným bílými diamanty,“ doporučuje Jana Vernerová ze společnosti DIC, která nabízí kromě kolekcí šperků i lukrativní investiční diamanty. Pokud chcete své polovičce dodat trochu sebevědomí a současně ráda trochu experimentuje, černý diamant je to pravé pro ni.

I přestože se mezi nejčastější barvy diamantů řadí například bílá, žlutá, modrá či růžová, černý diamant si mezi všemi rozhodně získal své místo. „Stejně jako všechny ostatní druhy je tvořen uhlíkem , to mu zaručuje jeho tvrdost a tedy i značnou odolnost. Je tak vhodný i ke každodennímu nošení, při manuálních činnostech je samozřejmě lepší jej, stejně jako všechny šperky, raději sundat,“ dodává Jana Vernerová. A čím je dána jeho tak zajímavá barva? Černou barvu diamantu vytváří vetší množství malých krystalků, které jsou složené ze shluků minerálu grafitu. Tím je o dlišnýod jiných barevných kamenů, u nichž zabarvení vzniká díky stopovému množství jiných prvků, které se do kamene dostanou už během procesu jeho typického formování. Výsledná struktura je tedy jednolitá, což u černých diamantů vždy neplatí. Jejich jedinečnost navíc spočívá i v tom, že je možné je nalézt pouze na dvou místech na světě, a to v Brazílii a střední Africe. Spekuluje se proto o jejich skutečném původu.

Více informací o špercích značky DIC naleznete také na stránkách dic-sperky.cz.

Kontakt pro média: Ivana Jenerálová,

email: jeneralova@tristarpromotion.cz,

tel.: +420 777 563 943

 

O společnosti DIC

Diamonds International Corporation (DIC) je ryze česká společnost zabývajícíse od roku 2005 prodejem investičních diamantů a výrobou vlastních velmy luxusních řemeslných šperků. DIC obchodují na trhu v České republice, na Slovensku, Bulharsku a také Spojených arabských emirátech. Navíc pod záštitou DIC byla v roce 2016 započata stavba překrásného hotelového komplexu DIC RESORT nedaleko Dubaje. DIC je rovněž akcionářem diamantové burzy v Antverpách (Beurs Voor Diamantenhandel) a také členem diamantové burzy v Dubaji (Dubai Diamond Exchange). Společnost byla také tvůrcem diamantové korunky pro soutěže Miss Universe, Miss USA a mimo další i Miss Teen USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno