Je pro vás žehlení jedna z nejméně oblíbených domácích prací? Nenávidíte hory čistého prádla, které na vás čekají v koši? Pak vám určitě udělá radost náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte praktické tipy na to, jak si žehlení alespoň trochu usnadnit!

 

1. Správné prkno

Možná, že doma máte správnou žehličku, pokud ale vlastníte malé žehlicí prkno, věříme, že je pro vás žehlení mor. Na malém žehlicím prkně většinou nic nevyžehlíte, protože si oblečení musíte stále posunovat a vyrovnávat. Aby se vám dobře žehlilo, určitě si pořiďte co největší žehlicí prkno, aby se vám na jeho plochu vlezla co největší plocha oblečení.

 

2. Kropení

Sledovali jste někdy vaši babičku, která žehlila prádlo? Určitě prádlo před žehlením kropila. Proč to dělala? Prádlo se díky kropení mnohem lépe žehlí, rovná a je vláčnější. Díky vlhkosti z vody, kterou prádlo pokropíte, a horku ze žehličky, se prádlo vyžehlí raz dva! Tento trik oceníte hlavně v případě, že nemáte žehličku s parním žehlením.

 

3. Kvalitní žehlička

Aby se vám prádlo žehlilo rychle a efektivně, pořiďte si žehličku, která disponuje funkcí žehlení pomocí vodní páry. Vodní pára vám pomůže mít prádlo velmi rychle vyžehlené! Že takovou žehličku nemáte? Pak si ji pořiďte třeba na www.orava.cz, a začněte se na tuto častou domácí práci konečně těšit. Doporučit můžeme například napařovací žehličku Orava ZE-109 G, která zajišťuje výbornou klouzavost keramické žehlící plochy. Napařovací žehlička Orava ZE-109 G je vysoce otěruvzdorná, má dokonalý rozptyl páry během žehlení a vyžehlí i velmi tvrdé textilie pomocí parních rázů. Pro ještě lepší praní disponuje napařovací žehlička Orava vodní tryskou na zvlhčování prádla. Využít můžete možnost napařování ve vertikální poloze nebo funkci Self Clean. Kapacita napařovací žehličky Orava je 330 ml. Napařovací žehlička Orava ZE-109 G se na www.orava.cz prodává za 479 Kč.

4. Třiďte materiály

Žehlička se mnohem rychleji ohřívá, než stydne. Proto si před žehlením vždy prádlo roztřiďte na hromádky dle teploty žehlení. Na začátku vždy žehlete choulostivé prádlo, které vyžaduje nižší teplotu, poté žehlete prádlo na klasickou (maximální) teplotu.

Žehlení pro vás nemusí být mučením, které musíte podstoupit každý týden. Zahrňte naše triky i do vašeho žehlícího rituálu a uvidíte, že vám to půjde snadněji a rychleji od ruky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno