Co o kávě víte?

Velmi důležitou látkou, pro kterou je také káva tolik oblíbená, je alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost.

Káva se připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejoblíbenější jsou plody Coffea robusta a Coffea arabica. Káva arabica je káva s menším obsahem kofeinu a širokým spektrem vůní a chutí. Tato odrůda se pěstuje ve vyšších nadmořských výškách, často na sopečné půdě. Zrna jsou větší a velice citlivá na teplotu. Káva robusta má zrna menší a chuť nápoje je zemitější a výraznější. Obsahuje přibližně dvakrát více kofeinu než arabica.

Existující druhy kávovníků jsou často mezi sebou kříženy a různě šlechtěny, aby byla neustále zvyšována jejich odolnost vůči škůdcům.

 

Něco málo o přípravě

Každý samozřejmě ví, že nejlepší káva je ta připravená z právě mletých kávových zrn té nejlepší kvality. Pokud jste milovníkem kávy, ale na kuchyňské lince vám trůní jen kávovar bez vestavěného mlýnku, pak vám ještě doma chybí praktický a velmi skladný mlýnek na mletí kávy Orava KM-802. Ten vám „černé zlato“ semele za pár vteřin těsně před nasypáním do kávovaru a zalitím horkou vodou. Bílý elegán je vybaven nožem z kvalitní nerezové oceli a výkonným 130 W motorem. Najednou může semlet až 50 gramů kávových zrn, což představuje porci na přípravu 6 šálků voňavého moku. Takže i když vás překvapí návštěva, kávový obřad zvládne mlýnek bez prodlev a čekání „levou zadní“.

Přístroj je vybaven bezpečnostními prvky a může být váš jen za 499 Kč v e-shopu Oravy.
www.orava.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno