Městečko Černý Důl v Krkonoších je oblíbeným cílem výletníků všech věkových kategorií. Rozmanité kulturní i technické památky a blízká naučná stezka k návštěvě přímo vybízejí. Pokud si ale chcete jedinečnou atmosféru podhorského města skutečně vychutnat, poohlédněte se po stylovém ubytování, ze kterého je cítit klid a pohoda dob minulých.

Jelení vrch každoročně shlíží na tisíce turistů, leží pod ním totiž město Černý důl, které je v oblasti raritou. K vidění je tu mimo jiné nejdelší nákladní lanovka ve střední Evropě (najdete ji i v Guinessově knize rekordů), půvabný kostel svatého Michala nebo sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého. Návštěvníky ale stejnou měrou láká i unikátní historické ubytování v Krkonoších v chalupě Ledárna.

 

Ubytování na autentické historické vlně

Chalupy postavené podle historických vzorů jsou v podkrkonoší poměrně časté, ale málokterá má historicky věrně zařízený i interiér. Chalupa Ledárna je vlastně takové malé muzeum, ve kterém si můžete všechno na vlastní kůži osahat a vyzkoušet. Děti i dospělí budou jistě nadšení z jedinečného koupání v dřevěné vaně, zatápění v krbu nebo teploučkého spaní za pecí. Ubytovací kapacita je dostatečná i pro velkou rodinu – spí se ve 2 dvoulůžkových a 2 pětilůžkových apartmánech. Vzít sem samozřejmě můžete i své nejlepší přátele a užít si ve skvělé náladě venkovní vířivku nebo zabudovanou saunu.

Věnovat se můžete i aktivnímu odpočinku. Jen pár minut chůze od roubenky je naučná Hornická stezka Berghaus se starým hornickým náhonem nebo ústím středověkého dolu. Chalupa Ledárna si umí poradit i s teplými letními večery, které můžete trávit na upravené zahradě s přírodním jezírkem  a dětskými prolézačkami. Díky chalupě Ledárna se vrátíte zpátky do neuspěchaných časů našich babiček, díky kterým si svou letní dovolenou opravdu skvěle užijete a načerpáte sílu, kterou budete při návratu do pracovního procesu jistě potřebovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno