Jak se začíná oteplovat, přichází pomalu také sezóna opékání, grilování a zahradních párty. Každý se stará o to, aby měl posečenou zahradu, nachystané občerstvení a posezení a nažhavený gril. Večer však rapidně ubývá světla a většina lidí ocení, když nemusí každý svůj krok jen předvídat. Abyste dobře viděli i večer na zahradě či terase, o to se postarají speciální venkovní svítidla. V čem jsou speciální? Především potřebují zvýšenou ochranu proti nepříznivým podmínkám, jako je zejména vlhkost či prach. Svítidla, která jsou vhodná pro venkovní využití, poznáte podle označení IP, které udává stupeň krytí svítidla. Čím vyšší číslo, tím větší ochrana. Do exteriéru se používají svítidla s IP65, která mohou prakticky stát ve vodě.

 

Vybíráme venkovní osvětlení

Co se týká designu a provedení, existuje velké množství exteriérových svítidel, ze kterých si jistě vyberete i vy. Na dům lze připevnit nástěnné nebo stropní svítidlo, máte-li krytou pergolu, můžete sáhnout i po závěsném svítidle. Velmi běžné jsou zapichovací solární lampy, které stačí zapíchnout do záhonu či trávníku a osvětlit tak chodníček, jezírko nebo další část vaší zahrady. Další často využívanou možností jsou zemní reflektory, které se používají k nasvětlení domu, cesty nebo i bazénu. Ty lze zabudovat do chodníku, trávníku nebo do vjezdu, nikde nepřekážejí a přitom poskytují velké množství světla. Na terase se velmi dobře vyjímají orientační bodovky, které dodají vašemu posezení unikátní atmosféru.

Vyberte si venkovní osvětlení podle vašeho vkusu a orientace a velikosti vaší zahrady a vytvořte si zde klidnou oázu, kde můžete pohodlně odpočívat nebo pořádat večírky. Venkovní osvětlení si přijďte pořídit do světelného studia Aulix v Dolních Břežanech, kde vás čeká několik set modelů svítidel, ze kterých si určitě vyberete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno