Možností, jak oživit krásu obývacích pokojů, existuje v dnešní době hned několik. Obývací pokoje jsou vizitkou každého interiéru a tak je jejich designu věnována velká pozornost. Největší část viditelné plochy v obývacím pokoji tvoří podlaha. A právě změna designu podlahy může vést k opravdu výrazné změně celé místnosti. A jaké jsou současné trendy v oblasti podlah do obývacích pokojů? Vládnou dřevěné vzory, a to zejména ty rustikální!

 

Proč zrovna rustikální vzory?thumbnail-673375-thermofix-bedroom-hotel

Obliba vzorů v imitaci dřeva je opravdu dlouhodobá. Dřevo má totiž schopnosti působit příjemným a elegantním dojmem. Stále častěji hledáme nejen samotnou eleganci, ale také originalitu a nevšednost. Dřevěné vzory s klasickou strukturou a probarvením to však mnohdy nenabízí. Působí sice elegantně, ale přidaná hodnota u nich chybí. A právě rustikální vzory podlah tuto schopnost mají. Výrazná kresba dřeva na podlaze interiér oživí a designově povýší. Proto je v současnosti po těchto vzorech stále vyšší poptávka.

 

Jaký druh ale vybrat?

Důležité také je, abyste dokázali vybrat kvalitní druh podlahy. Podlaha v obývacích pokojích je velmi namáhána chůzí a často podléhá rychlému opotřebení. Pokud byste chtěli pořizovat klasické podlahy z přírodního dřeva, asi byste se nedoplatili. Naštěstí jsou na našem trhu v současnosti takové podlahoviny, které jsou vzhledem od pravého dřeva téměř k nerozeznání. Navíc disponují vysokou odolností a mnoha dalšími parametry, které jsou u moderních interiérů vyžadovány. Jedná se o vinylové podlahy.

 

Vinylové podlahy nejen v rustikálním stylu – Thermofix

Pokud bychom měli uvést konkrétní příklad kvalitní vinylové podlahy nabízené nejen v dekorech rustikálního dřeva, můžeme bezpochyby uvést Thermofix. Thermofix jsou luxusní vinylové dílce od společnosti Fatra a.s. Tyto dílce disponují vysokou kvalitou, voděodolností, odolností proti poškození, opotřebení, jsou vhodné pro podlahové vytápění a hlavně jsou k nerozeznání od přírodního dřeva. V kolekci Thermofix můžete najít například vzory v imitaci dřeva jako jsou – Borovice sibiřská, Dub kouřový, Farmářské dřevo, Dub hnědý, Jasan tmavý, Buk rustikal, Borovice červená, Kaštan, Ořech rustikal a mnoho dalších.

thumbnail-673375-showroom6

 

http://www.fatrafloor.cz/cz/podlahove-krytiny/thermofix/kolekce-drevo/

http://www.fatrafloor.cz/cz/

http://www.fatrafloor.cz/cz/podlahove-krytiny/thermofix/charakteristika-thermofix/

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno