Odstranění tetování a Praha, to je spojení, které se v internetových vyhledávačích objevuje čím dál častěji. Naše metropole je totiž proslulá jak množstvím specializovaných klinik, na nichž se tento žádaný zákrok provádí, tak i kvalitou vybavení a rovněž vysokou úrovní odborné péče, která je zde pacientům nabízena. Není proto divu, že se lidé pídí po informacích, na základě kterých by se pro některou z těchto klinik mohli rozhodnout. Pokud jste rovněž dospěli k přesvědčení, že vám vaše tetování už nic „nedává“ a chcete se ho bezpečně a přitom vcelku levně zbavit, mohou vás následující řádky zaujmout. Připomeneme si výhody laserové metody, která je považována za nejefektivnější, a letmo se podíváme také na typy přístrojů, s nimiž se lze nejčastěji setkat.

Proč si nechat odstranit tetování v Praze?

Praha se v posledních letech stala místem, kde se můžete setkat s takovým množstvím kvalitních klinik estetické medicíny, jako nikde jinde ve střední Evropě. Poptávka po službách těchto specializovaných pracovišť stoupá jak mezi tuzemskými, tak mezi zahraničními pacienty. Důvody, které zájemce o odstranění tetování do naší metropole obvykle přivedou, se samozřejmě mohou trochu lišit. Avšak zdaleka nejčastěji jde o tyto tři věci:

  1. V prvé řadě je to erudovanost zdejších specialistů, která je pro pacienty zpravidla nejdůležitějším důvodem k tomu, aby se se svým problémem vydali právě do našeho hlavního města. Nikdo nechce po zákroku vypadat hůř než před ním, to je pochopitelné.
  2. Svůj význam má samozřejmě také prvotřídní vybavení zdejších klinik a salonů krásy, bez něhož se dnes ani sebelepší profesionál už neobejde. Je-li řeč o tetování a jeho eliminaci, přicházejí ke slovu především ty nejmodernější laserové přístroje. Na některé z nich se ostatně za chvíli podíváme.
  3. Cena je pro mnoho zájemců o zákrok rovněž poměrně důležitá. Nutno podotknout, že cenová hladina je v Praze i díky silné konkurenci velice příznivá, a to nejen při srovnání se zahraničím, ale i s ohledem na tuzemské poměry.

Nejčastěji pomáhá laser

Rozhodli jste se tetování zbavit, jelikož máte neodbytný pocit, že se něco takového k vašemu věku už přece jen příliš nehodí? Nebo vám vaše ozdoba působí komplikace v zaměstnání? A možná, že se jen tetování ani trochu nepovedlo. K tomu, abyste se odhodlali k takovéto radikální změně, můžete mít jakýkoliv důvod. Je to jen vaše věc. Poté, co se na některou z klinik vydáte, je však nutné učinit jednu velmi důležitou volbu. Jakou? Nejde o nic menšího, než o výběr optimálního postupu, kterým bude váš problém vyřešen. Metod, s nimiž se můžete setkat, je totiž několik. Pomineme-li chirurgický zákrok, čili vyříznutí, a také dosti nepříjemné vybrušování speciální frézkou, je tu ještě IPL. Co zkratka IPL znamená? Je to metoda intenzivního pulzního světla, s níž je dosahováno poměrně solidních výsledků, někdy dokonce srovnatelných s metodou nejpoužívanější a nejefektivnější, tedy s laserem. Speciálními laserovými přístroji bývají dnes vybaveny téměř všechny solidní kliniky i řada kvalitních salonů krásy. O těch pražských to platí na 100 %.

Podstata laserové metody

Téměř každý odborník vám nejspíš vysvětlí, že se při odstranění tetování laserové metodě žádná jiná nevyrovná. Řada specialistů už ostatně ani jiné řešení nenabízí. Jde o postup, při němž je barvivo, kterým byl obrázek či nápis na vašem těle vytvořen, rozbito cílenými laserovými paprsky. Zbytků barviva vás spolehlivě zbaví váš mízní systém. Metoda je téměř bezbolestná i nanejvýš bezpečná a její výsledky patří k nejlepším, jakých lze dosáhnout. Jako po každém medicínském zákroku je však i zde nutné dodržet nějaká pravidla následné péče, i když nijak náročná. Precizní hygiena a použití hojivých krémů obvykle postačí.

Typy přístrojů, s nimiž se lze běžně setkat

Na jednu stranu je zřejmé, že se tetování těší čím dál větší oblibě. Poněkud rezervovanější přístup mají k této tělesné výzdobě spíše jen starší generace. Stejně tak je ovšem faktem, že stoupá i počet lidí, kteří se svého tetování hodlají po letech zbavit. Je to také váš případ? A zajímá vás, jaké typy laserových přístrojů patří k nejběžnějším? Chcete vědět, jak je vybavena většina pražských klinik?

  • Nd:YAG je jedním z nejmodernějších přístrojů, který omezuje vznik jakýchkoliv jizev či bílých míst na minimum. Díky tomu, že lze v tomto případě pracovat s vyššími hodnotami záření, jsou dosažené výsledky obvykle perfektní.
  • Rubínový laser se používá už spíš ojediněle, protože je u něj výše zmiňované riziko vzniku jizev přece jen o něco vyšší.
  • Alexandritový typ laseru lze považovat za jakýsi kompromis. Je s ním dosahováno velmi dobrých výsledků, nicméně nějaké menší poškození kůže se po zákroku přece jen může objevit.

V Praze nebo jinde, důležitá je odbornost!

Ať už se rozhodnete zákrok podstoupit na některé z pražských klinik nebo o pomoc požádáte někde jinde, vždy se snažte předem zjistit, jak kvalifikovanou péči vám budou schopni poskytnout. Přestože se naše metropole v souvislosti s těmito „medicínskými službami“ těší té nejlepší pověsti, může se i zde čas od času vyskytnout pracoviště, kterému bude lépe se vyhnout. Naštěstí existuje řada možností, jak si odbornost i celkový přístup zaměstnanců kliniky ověřit. Stačí se poptat přátel či kolegů v zaměstnání nebo nahlédnout do některé z mnoha internetových diskuzí. Odbornost a kvalita péče jsou věci, které společně s rozumně zvolenou metodou rozhodnou o tom, zda budete s výsledkem spokojeni či nikoliv!

Máte ve svém nejbližším okolí někoho, kdo se svého tetování už zbavil? A proběhlo to bez komplikací?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno