Láska ke koním je trvalá, mnohdy na celý život. Pokud jste kdysi jezdila na tomto ušlechtilém zvířeti, zřejmě jste s příchodem rodiny musela přehodnotit své priority. Přece jen, skloubit péči o dítě s chovem koní je vskutku nadlidský výkon. Jestliže se však toužíte vrátit opět do sedla, nezapomeňte se opět vyzbrojit správnými pomůckami a potřebami. V následujících řádcích vám připomeneme, co všechno byste si měla koupit, aby byla jízda na koni pohodlná a hlavně bezpečná.

Usednout na koně v obyčejných džínách, teniskách a tričku je nezodpovědné. Přestože zvířeti věříte, může se stát, že se splaší, a v ten moment jsme během okamžiku na zemi. Odřená, s poraněním hlavy a s naraženým kotníkem. Nenahraditelnými součástmi výbavy pro jezdce jsou jezdecké boty, kalhoty, tričko s dlouhým rukávem či košile, chapsy, rukavice, helma a ochranná vesta. Jak začít jezdit na koni, abyste nepřišla k úrazu?

 

Jezdecká obuv je alfou a omegou

Bez vhodných bot se jednoznačně neobejdete. Pokud byste si nasadila tenisky s nízkou a hladkou podrážkou, ne jednou by se vám stalo, že vám noha vyklouzne ze třmenů, nebo naopak v nich uvízne při pádu. Jezdecké boty jsou k dostání v několika různých provedeních – od kožených po gumové. Bývají buď vysoké, nebo kotníkové známé také jako pérka. Právě druhá zmíněná varianta se většinou ještě doplňuje koženými návleky, tedy takzvanými chapsy.

 

Jezdecké kalhoty jsou z prodyšného materiálu

V džínách se občas žena necítí pohodlně, ani když jde pouze do obchodu, ještě natož v nich jezdit na koni. Pro své pohodlí si pořiďte přímo jezdecké kalhoty, respektive rajtky. Vyrobené jsou z příjemného a prodyšného materiálu, jenž dokonale přiléhá k tělu. U některých modelů narazíte na kožené nášivky na kolenou, v oblasti vnitřních stehen anebo na zadku. Právě díky těmto koženým částem je zajištěna lepší přilnavost k jezdeckému sedlu.

 

Bez dlouhého trika či košile ani ránu

Bezchybný se nenarodil nikdo. Občas prostě k nějakému tomu pádu z koně dojde. Pokud však budete perfektně ochráněna oblečením, nemusí se vám vůbec nic stát. Zvolte triko s dlouhým rukávem, jezdeckou košili anebo mikinu. Sáhněte ještě po rukavicích, abyste si ochránila i dlaně před odřeninami z otěží.

 

Bezpečnost na prvním místě

Jezdecká helma není jen pro nezkušené a začátečníky. Používat byste ji měla neustále, při každé jízdě, protože nikdy nevíte, co se může v přírodě stát. Poranit si však můžete nejen hlavu, ale také páteř, a proto se doporučuje sáhnout i po chrániči páteře anebo speciální vestě, jež dokáže ochránit i vnitřní orgány.

 

Kde jezdecké potřeby nakupovat?

Jestliže hledáte specializovaný internetový obchod s potřebami pro koně a jezdce, doporučujeme podívat se do nabídky Equestrians.cz, kde najdete vybavení značky Animo. Uvedená značka je mezi jezdci velice populární. Ovšem co vás potěší ještě více, v e-shopu Equestrians.cz je nyní na jezdecké potřeby Animo akce, a tak seženete veškeré vybavení za ještě přijatelnější ceny. Navíc na některé produkty je vypsaná doprava zdarma.

V produktovém portfoliu najdete vše od jezdeckých podkolenek, rajtek a saka přes podsedlové dečky a svetry až po trička. Zakoupíte zde jezdecké potřeby nejen pro sebe, ale také pro svého muže, jestli se oddává stejnému koníčku jako vy. Animo patří mezi oblíbené značky vyznačující se vysokou kvalitou a dlouhou životností, tudíž se nestane, že byste museli po několika měsících oblečení vyměňovat za nové. Přece jen, nestojí pár set korun, ale pohybujeme se zde v řádech několika tisíc korun. I když je jezdectví poměrně drahý koníček, rozhodně stojí zato. Vidět přírodu ze sedla koně je něco neskutečného, úchvatného a nezapomenutelného. Ovšem kdo to nezkusí, neuvěří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno