Samozavlažovací květináče máme spojené spíše s velkými balkónovými truhlíky, které nás v létě oslní girlandami surfinií a muškátů. Technologie knotové závlahy se ale velmi dobře uplatní i v domácích podmínkách. Některým bylinkám dokonce svědčí více, než klasické pěstování na záhoně, protože zabrání přísuškům a následné hořké pachuti bylinek.

Společnost Plastia má v nabídce celou řadu samozavlažovacích květináčů, pro bylinky se ale nejlépe hodí samozavlažovací květináč Rozmarýn, který zaujme svým jednoduchým designem i atraktivním barevným provedením. Je k dostání i s vhodným substrátem a semínky nejoblíbenějších bylinek.

01

Patentovaná česká samozavlažovací technologie dodá rostlinám dostatečné množství vláhy a výživy za každých okolností a vy tak nemusíte myslet na neustále zalévání. Stačí jen čas od času doplnit vodu v zavlažovací části. Nedochází k přelévání ani uhnívání rostlin a obávat se nemusíte ani jejich přesušení.

Knotová závlaha v samozavlažovacích květináčích navíc brání prolévání půdy a odplavování živin, což spolu s pohodlným otáčením květináče zajistí rovnoměrný a vitální růst pěstovaných bylinek. Nevybírejte si ale urychlené druhy ze supermarketů a raději zamiřte do specializovaného zahradnictví, ve kterém máte jistotu, že za své peníze skutečně dostanete odolné a životaschopné rostliny.

Při pěstování bylinek za oknem máte navíc stoprocentní jistotu, že jsou vaše ingredience 100% bio a plné prospěšných aromatických silic, které při vaření tak milujeme. Samozavlažovací květináče ale jistě budou vyhovovat i vašim oblíbeným pokojovým rostlinám, které díky nim rozkvetou a zkrásní. Stačí si vybrat z širokého sortimentu v e-shopu www.plastia.cz a těšit se z domova plného svěží zeleně.  

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno