Každá zahrada u rodinného domu by měla být rozdělena do několika zón. Záhonky jsou pěstební zónou, chybět by neměla ani zóna pro hraní zábavu, designová zóna a také zóna relaxační. A právě vytvoření relaxačních zón by měla být věnována velká pozornost. Pracovní vytížení je v současnosti stále větší a i na vlastní zahradě byste měli mít prostor, kde můžete v klidu relaxovat a nabrat síly. Ideální variantou je postavení zahradního domku.

 

Vyberte správné místo správný druh domku

Velmi důležitý je výběr místa, kde bude zahradní domek usazen. Neměl by být blízko u domu, ale ani ve vzdáleném koutě zahrad. Ideální je místo u stromu, který bude vytvářet polostín. Až vyberete správné místo pro usazení zahradního domku, je ještě zapotřebí vybrat správný druh. Zahradní domky jsou v současnosti na trhu nabízeny v mnoha variantách provedení. Liší se i využitým materiálem. Přestože se stále více prosazují domky hliníkovou konstrukcí nebo domky zděné, nejlepší volbou na zahrady jsou domky ze dřeva.

 

Uzavřený domek s malou terasou

A jak vypadá nejoblíbenější druh zahradního domku pro české zahrady, který slouží pro posezení? Základem je kvalitní konstrukce ze dřeva se sedlovou střechou. Vnitřní prostor by měl být alespoň 3×3 metry, aby se i dovnitř vešlo více osob. Součástí domků může být i zastřešená terasa se zábradlím, která je v posledních letech velmi žádaná. Sedět lze venku pod stříškou i v případě horšího počasí, například mrholení.

 

Hledejte kvalitu

Je třeba myslet i na to, že zahradních domků je sice na našem trhu nabízeno mnoho, ale ne všechny jsou stejně kvalitní. Rozdíly jsou už v kvalitách firmy. Na trh se stále častěji prosazují domky polské výroby, které přeci jen v kvalitě za nejlepšími českými firmami zaostávají. Jaká kritéria tedy sledovat, pokud chcete zahradní domky – kvalitní dřevo, česká výroba. Další důležitá kritéria jsou také technologie zpracování dřeva, systémy spojů a kvalita doplňků a spojovacího materiálu.

Takové produkty najdete na www.domky-herold.cz.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno