Design na prvním místě

Každý rodič chce, aby jeho ratolest byla spokojená. Nechává ji proto při výběru volnou ruku. Dítko ovšem volí podle vzhledu, zajímá ho, jestli je batoh do školy dostatečně barevný a nechybí na něm jeho oblíbená pohádková postavička nebo hrdina z dětských filmů a seriálů. Vy, jako rodiče, však svou pozornost musíte zaměřit na zcela jiné parametry. Všímejte si třeba toho, jestli mu nechybí výrazné bezpečnostní prvky, díky nimž bude váš potomek viděn i v dešti, mlze nebo v šeru. Upřednostňujte nadčasový design, který nepodléhá aktuálním módním trendům, jinak budete muset za chvíli pořizovat nový.

Nejlehčí = nejlepší, nejdražší = nejzdravější Hmotnost školního batohu by samozřejmě měla být nízká. Avšak, rozhodně neplatí, že čím lehčí, tím lepší. Může to totiž být na úkor komfortu a zdraví vašeho potomka. Namísto toho, abyste pořizovali ten nejlehčí, proto raději zkontrolujte, jestli v něm vaše ratolest nenosí zbytečnosti, které představují zátěž navíc. Ani cena by neměla sehrávat hlavní úlohu při výběru dětských školních batohů. Vašemu dítku nezaručí zdravá záda ani ty nejlevnější, které bývají vyrobené z nekvalitních materiálů, tak ani ty nejdražší. Jejich koupí to totiž teprve začíná, dohlédnout musíte na to, aby ho vaše ratolest také správně nosila.

 

Detaily nejsou důležité

Detaily naopak sehrávají velice důležitou roli. Všímejte si funkčních drobností, které vaše ratolest ocení. Radost jí udělá jistě dostatek samostatných kapes, díky nimž bud mít všechny věci rychle po ruce. Hodit se bude také kapsa na láhev s pitím a na box se svačinou, potěší i nepromokavá látka nebo třeba gumové špunty, které chrání dno batohu.

 

Dítě do něj doroste

Další velká chyba, které se rodiče dopouští ve snaze ušetřit nějakou korunu, je ta, že doufají, že dítko do batohu tzv. doroste. V tomto případě to ovšem nefunguje, na úsporu mohou pořádně doplatit právě děti nemalými zdravotními problémy. Mějte na paměti, že ho na zádech nosí dennodenně, když jim tedy správně nesedí, zadělávají si na bolesti v oblasti zad či dokonce vývojové poruchy páteře. Takže pozor – tady jde opravdu o zdraví!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno