Změna jídelníčku a životosprávy

Zatímco v zimě si většina lidí dopřává sytějšího jídla a více odpočinku, s přicházejícím létem a vyššími teplotami je nejvyšší čas na to, dostat se do formy. Zaměřte se v první řadě na svůj jídelníček a vyřaďte z něj vše, co má nadměrné množství tuku či cukru. Místo toho jezte více ovoce a zeleniny. Jezte jídla bohatá na vlákninu, vynechte bílou mouku a omezte sůl. Zapomeňte také na sirupy a slazené minerálky. Pijte převážně vodu, pokud vám však nechutná, můžete ji prokládat šťávou odšťavněnou z ovoce a zeleniny. Velmi dobrým pomocníkem při detoxu je také zelený čaj. Jezte pravidelně každé tři hodiny malé porce. Klíčový je také pohyb – pokud nejste fanoušek sportu, alespoň choďte na delší procházky.

 

Péče o pleť

S odchodem zimy je také dobré zaměřit se na kůži a pleť, kterou sužovaly mrazy a nepříznivé počasí. Po zimě je totiž pleť většinou suchá a citlivá. Při zbavování se chloupků proto zapomeňte na žiletku, která kůži ještě více podráždí. Mnohem lepší variantou je depilace voskem či cukrovou pastou. Tyto metody jsou ke kůži šetrné a efekt navíc vydrží mnohem déle. Pleť samotnou pak vyživujte zevnitř, ale i zvenčí. Pleťové masky a vhodné krémy je dobré používat pravidelně. Nezapomínejte také na nehty a dopřejte jim náležitou péči a zajděte si na manikúru a pedikúru.

 

Krásné vlasy

Posledním krokem je péče o vlasy. Ty mohou být v letních měsících velmi suché, lámavé či poškozené. Snažte se je nezatěžovat zbytečnou chemií – silikony, parabeny či dokonce peroxid by na vaší hlavě mohly nadělat paseku. Pokud tedy toužíte po obarvení vlasů, vsaďte na přírodní barvení hennou, kterým dosáhnete požadované barvy šetrnou cestou. Na velmi poškozené vlasy také můžete aplikovat brazilský keratin, který vlas obalí ochrannou vrstvou a zacelí poškozenou strukturu vlasu.

A jak o sebe pečujete vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno