Pohovky jsou sedačky, které se vyskytují nejen v obývacích pokojích, ale například i ve studentských pokojích nebo kancelářích. Jejich výhodou je přídavná funkce rozložení pro dalšího člověka. Tuto funkci má mnoho modelů.

Standardním vybavením rozkládacích pohovek bývá úložný prostor. A není to jen místo pro uložení ložního prádla. Pohovky mívají na různých místech poschovávané kapsičky na nejrůznější ovladače, časopisy, knihy, či jiné drobnosti.

Sedací soupravy jsou součástí snad každého obývacího pokoje. Mohou mít různé tvary a provedení. Časté jsou například rohové nebo ve tvaru U nebo do tvaru L. Pro náročnější klienty je zde většinou možnost dát si je vyrobit na míru. Tyto sedací soupravy existují také rozložitelné a s možností ukládání věcí do úložiště. K těmto soupravám je možné přidat i vkusné přehozy, deky nebo potahy, které se dají položit na sedačku. Jejich úkolem je zkrášlit a zútulnit prostor, kde budete trávit velké množství času. Pokud je vyrábí místní výrobce, mohou mít přijatelnou částku, přestože úplně levné nebudou. Pro ty, kteří nechtějí velmi investovat se zase vyplatí počkat na výprodej nebo zkusit koupi na splátky. Sedací soupravy na každodenní spaní musí být dostatečně kvalitní a proto si při jejich výběru dejte záležet.

 

Materiál

Pokud jde o materiál, často se vyskytuje například kůže. Kvalita kůže závisí hlavně na způsobu zpracování. Pokud chcete, aby vám kožené čalounění vydrželo co nejdéle, měli byste se o něj také náležitě starat. I z kůže je třeba například odstraňovat prach jemným navlhčeným hadříkem. Při údržbě kožených sedaček však nesmíte používat žádné chemické prostředky, protože byste si kůži úplně zničili.

Potřebujete pomoci s financemi na vybavení bytu? Zkuste půjčku od České spořitelny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno