Dominujícím prvkem každého obývacího pokoje je sedací souprava. Přestože se používá denně, doporučuje se také její pravidelné čištění, protože se na ní usazují prach, chlupy a další nečistoty. V následujících řádcích vám představíme způsoby, jak se sedací soupravy čistí.

Jednou z možností je nakoupit si vhodné saponáty a kartáč, a potom se pustit do ručního čištění. Počítejte však s tím, že vám to zabere spoustu času, navíc při zvolení špatných přípravků můžete čalounění poškodit. Při výběru vhodných prostředků je totiž důležité zohlednit i to, z jakého materiálu je sedací souprava vyrobena. Víte o tom, že na čalouněnou sedačku se používají úplně jiné saponáty než na kožené?

Čištění sedaček od profesionální firmy

Ideální je objednat si na čištění sedačky odborníka, jenž má v dané oblasti bohaté a dlouholeté zkušenosti. Zvládne totiž vyčistit nejen sedací soupravy jako takové, ale i taburety, houpací křesla, sedací vaky a další čalouněný či kožený nábytek.

Zajímat byste se měli o to, jakou metodu čištění společnost používá. Ideální je totiž takzvané hloubkové, respektive extraktorové čištění, při němž se používá speciální čisticí stroj. Používá se snadno jak na sedačky, tak i postele a matrace. Protože se jedná o mokrý proces, je nebytné počítat s tím, že sedačku nebudete moci zhruba 6 hodin používat, aby důkladně vyschnula.

Hloubkové čištění zbaví vaši sedačku prachu, chlupů od domácích zvířat, skvrn a různých fleků, a to vše za pomoci účinných, ale hlavně ekologických čisticích prostředků. Jestliže ve vaší domácnosti žije alergik, v takovém případě byste měli čištění vyžadovat častěji, protože se touto cestou zbavíte roztočů a dalších alergenů.

Kdo nabízí čištění sedaček?

Hledáte někoho na čištění sedaček Praha? Obraťte se na specialistu jménem Oldřich Boček, který sídlí v Praze 10, ale působí po celém hlavním městě a blízkém okolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno