Imobilizér je velmi často využívaný způsob, jak můžete předejít krádeži vašeho vozidla. Je to elektronické zařízení, které je vybaveno speciálním kódem, který obsahuje buďto samotný autoklíč nebo jiné zařízení. V případě, že se autoklíč nespojí s tímto kódem, nelze vaše auto odemknout a tedy odcizit. Krádeži se zabrání například odpojením spínací jednotky skříňky nebo odpojením řídící jednotky. Imobilizér se aktivuje vždy po vytažení klíče zapalování ze spínací skříňky.

 

Oprava imobilizéru

Pokud vás potkala ztráta klíče od auta, nemusíte zoufat. Můžete si jednoduše nechat vytvořit nový autoklíč, který bude spárovaný s imobilizérem ve vašem autě. Pokud se vám ovšem imobilizér porouchal, bude nutná oprava jednotky a instalace nového kabelového vedení. Nevíte, jak poznáte, že je imobilizér nefunkční? Rozsvítí se kontrolka žlutého klíčku na palubní desce, nebo vám vůz nepůjde nastartovat a rozsvítí se kontrolka červená.

 

Deaktivace imobilizérů

Jestliže by byla oprava imobilizéru finančně náročná, nebo by se nedařila, lze provést i deaktivaci imobilizéru. Imobilizér lze deaktivovat u všech značek aut. Jelikož je imobilizér napojen na řídící počítač, bude nutné při jeho opravě či deaktivaci přistavit celý vůz. Počítejte tedy s tím, že nebudete mít váš automobil v té době k dispozici. Diagnostika imobilizéru probíhá od několika minut do hodiny a samotná oprava záleží na poškození, kdy mechanici věnují opravě několik hodin až dní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno